Ceniony ze względu na praktyczne walory (łatwość montażu, utrzymania w czystości czy korzystną cenę względem naturalnego odpowiednika), kamień dekoracyjny cechuje prawie nieograniczona wielość wzorów i kolorów, zatem idealnie uwypukli klimat naszego domu.

Tradycyjny wzór odzwierciedlający charakterystyczne łupki czy wapienie docenią zwolennicy wystroju w duchu amerykańskim, z kolei kolekcje oddające układ drewnianych słojów spodobają się miłośnikom stylu eco, pragnącym poczuć w swoim domu klimat uroczej leśniczówki. Zwolenników najnowszych trendów z pewnością zainteresuje https://www.stonemaster.pl/oferta/styl-nowoczesny/ – modne, inspirowane geometria wzory wprowadzają do pomieszczenia element ekstrawagancji, ożywiając wnętrze i podkreślając jego nowoczesny charakter. Ceniących klimat wielkomiejski zainteresować może cegła – w wersji dekoracyjnej jest bardzo wąska, nie obciąża ścian, a idealnie oddaje atmosferę nowojorskiego apartamentu.

Ze względu na uniwersalny charakter, kamień dekoracyjny można zastosować w każdym pomieszczeniu: od salonu, przez kuchnię, po łazienkę. W sypialni – jak na tytułowym zdjęciu, kamień dekoracyjny o modnym, geometrycznym wzorze wprowadza element harmonii i podkreśla stylistyczną zgodność z najnowszymi trendami. Jasne barwy, ocieplające wnętrze tekstylia i dodatek żywych roślin sprzyjają odpoczynkowi po długim, męczącym dniu.

W kuchni kamień dekoracyjny ciekawie łączy się z drewnem, a dodatki w stylu skandynawskim podkreślają przytulny klimat pomieszczenia, w którym rodzina spotyka się podczas wspólnych posiłków. Jeśli wprowadzimy kilka dodatków w zdecydowanym kolorze – kuchnia zyska nieformalny, bardzo przyjazny charakter, z którym współgra faktura okładziny.

Najważniejszą cechą kamienia dekoracyjnego jest jego przestrzenna struktura, która przy odpowiednim oświetleniu wywołuje ciekawy efekt gry światła i cienia – pod tym względem żadna inna okładzina nie może się z nim równać. Tę właściwość warto wykorzystać w salonie, gdzie kilka różnorodnych źródeł światła w postaci górnego żyrandola, lamp stojących, czy światła rzucanego przez palące się w kominku polana podkreślają urok okładziny, a dodatkowo tworzą wyjątkowy, ciepły, domowy nastrój. Efekt jest na tyle silny, że nawet jeśli zdecydujemy się na modną ostatnio chłodną tonację i urządzimy salon w bieli czy szarości, nadal będzie sprawiał wrażenie przytulnego, nie tracąc reprezentatywnego charakteru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here