Pierwszą oznaką starzenia się skóry są zmarszczki. Pojawiają się one najczęściej w okolicach oczu oraz w kącikach ust. Niestety, ale nie ma jeszcze cudownego środka, który byłby w stanie skutecznie raz na zawsze zatrzymać upływ czasu. Istnieją jednak preparaty, dzięki którym możemy zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Kremy przeciwzmarszczkowe

Pierwszy krem na zmarszczki powinien znaleźć się w kobiecej kosmetyczce po przekroczeniu magicznej granicy 30 roku życia. W tym czasie organizm zaczyna produkować coraz mniej składników odżywczych, co negatywnie wpływa na wygląd cery. Skóra staje się wtedy mniej elastyczna. Stosując odpowiednie kremy, możemy tę sytuację naprawić i ujędrnić cerę. Działanie tego typu preparatów jest wszechstronne. Polega na odżywieniu, nawilżeniu i regeneracji cery. Kremy tego typu należy stosować raz bądź dwa razy na dzień, w zależności od potrzeb oraz ilości zmarszczek.

Głównymi składnikami tego typu preparatów są witaminy A, C, E oraz antyutleniacze. Kremy pomagają walczyć skórze z wolnymi rodnikami, które są przyczyną rozwoju zmarszczek i wszelkich niepokojących zmian na skórze. Oczywiście działanie tych kremów polega na odmładzaniu, co jest możliwe do uzyskania dzięki spłycaniu zmarszczek i ujędrnianiu cery.

Jakie jeszcze kosmetyki pomagają walczyć z oznakami starzenia

Na stronie pl.Oriflame.com można znaleźć szereg produktów pomagających ujędrnić i odmłodzić cerę. Do najpopularniejszych należą maseczki ujędrniające, które poprawiają wygląd skóry. Zawierają wiele składników aktywnych, które w połączeniu z kremami przeciwzmarszczkowymi tworzą specjalną barierę na cerze, nie pozwalającą na rozwój zmarszczek. Przynajmniej są w stanie spowolnić  proces ich powstawania. Maseczki pobudzają krążenie krwi i łagodzą wszelkie zmiany pojawiające się na cerze. Staje się ona również znacznie bardziej elastyczna.

Jakie produkty jeszcze można stosować? Dostępne są różnego rodzaju koncentraty młodości, a także serum odmładzające. Wszystkie te produkty mają podobne działanie: pielęgnują, odżywiają, regenerują i oczywiście odmładzają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here