Jaki materiał na narzutę na łóżko

Po określeniu wymiarów dla nowej narzuty na łóżko i ustaleniu, jak ma ona mniej więcej wyglądać, można płynnie przejść do wyboru dobrego dla niej materiału. Tutaj też znajdzie się przynajmniej kilka różnych wariantów. A który z nich okaże się najlepszy?

Narzuty bawełniane

Najczęściej wybierane, bo też najpopularniejsze. Dobry kompromis między całkiem niezłymi właściwościami i atrakcyjną ceną. Bawełna na pewno jest też materiałem przyjemnym w dotyku, który przepuszcza powietrze, dzięki temu wentylując przestrzeń do spania.

Wady? Bawełniane narzuty wymagają niestety prasowania, bo dość szybko się gniotą i odkształcają. Łatwo też można je zaplamić, a potem trudno takie plamy wyczyścić.

Narzuty z mikrofibry

Idealna propozycja niemalże na każdą porę roku. Mikrofibra to bardzo wdzięczny i raczej powszechnie lubiany materiał, który może się pochwalić delikatną i przyjemną w dotyku strukturą, ale też i gwarantowaniem ciepła, co może się przydać podczas chłodniejszych zimowych wieczorów.

W narzutach na łóżko mikrofibra przeważnie łączona jest z bawełną. W ten sposób tworzy się okrycia dwustronne. Z jednej strony wykonywane są właśnie z mikrofibry, a z drugiej – z bawełny lub jeszcze innego tworzywa.

Narzuty wełniane

Raczej nie sprawdzą się latem czy wiosną, ale zimą bądź późną jesienią mogą okazać się absolutnie niezastąpione. Wełna to w końcu jeden z najcieplejszych materiałów. Dzięki swoim solidnym grubym splotom jest w stanie wyraźnie dogrzać powierzchnię do spania. Taką narzutą nieraz też można się po prostu przykryć, wykorzystując ją w roli dodatkowego ciepłego koca.

Nie jest jednak powiedziane, że wełnianą narzutę na łóżko trzeba wykonać z materiału naturalnego. Tego rodzaju kapy mogą być też dziergane chociażby z włóczki akrylowej albo poliestrowej.

Narzuty satynowe

Na sam koniec zostawiliśmy sobie propozycję najbardziej elegancką, której główną wartością jest właśnie świetny wygląd. Satynowe narzuty na łóżko wyglądają wręcz ekskluzywnie. Ten design zawdzięczają cieniutkiemu i idealnie gładkiemu materiałowi.

Satyna ma śliską i delikatnie błyszczącą powierzchnię, która fantazyjnie odbija padające na nią światło. Przeważnie używa się jej we wnętrzach klasycznych, choć taka satynowa narzuta bywa też dobrym przełamaniem dla aranżacji nowoczesnych.

Narzuty na łóżko znajdziesz w ofercie Vege Home.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here