karaluch

Karaluch to owad, którego żadna gospodyni domowa nie chciałaby spotkać na swojej drodze. Należą do najbardziej znienawidzonych i niechcianych lokatorów, a ich wytępienie nie zalicza się do najłatwiejszych. Jedną z oznak pojawienia się tych osobników w domu są ślady odchodów w pożywieniu – w takim wypadku warto przeprowadzić inspekcje produktów spożywczych zalegających na kuchennych półkach. Jak z nimi walczyć? Środki owadobójcze są zazwyczaj drogie i nie każdy może pozwolić sobie na taki wydatek. Istnieją jednak domowe sposoby likwidacji nieproszonych gości.

Generalne porządki

Karaluchy cenią sobie miejsca brudne i zaniedbane. Podstawową rzeczą jest regularne sprzątanie w domu. Karaluchy pojawiają się w miejscach, w których mają stały dostęp do pożywienia. Zalegające resztki na podłodze, bądź ukryte pod fotelem są zaproszeniem dla tych owadów. Żywność najlepiej przepakować do szczelnie zamkniętych pojemników, a szafki dokładnie wyczyścić, aby usunąć wszystkie możliwości wykorzystywania resztek jako pokarmu.

Jak sporządzić preparat owadobójczy w domowych warunkach?

Wraz z pojawieniem się karaluchów należy wybrać się na zakupy do sklepu chemicznego bądź apteki i zaopatrzyć w kwas borowy w postaci proszku. Następnym krokiem jest wymieszanie go z cukrem, który stanowi najlepszy wabik na te owady. Tak stworzoną mieszaninę warto rozsypać w miejscach niewidocznych dla oka. Karaluchy cenią sobie przestrzeń pod lodówką, domowymi przyrządami oraz ciemnymi szafkami. Najkorzystniej będzie rozsypać preparat właśnie wokół tych miejsc. W momencie kiedy karaluch będzie spożywał cukier, kwas borowy przylgnie do jego nóg, a w drodze powrotnej zostanie zaniesiony do głównego gniazda, gdzie zabije pozostałe osobniki.

Ponieważ kwas borowy stanowi jeden z najskuteczniejszych preparatów w walce z tymi szkodnikami, wiele firm stosuje go jako składnik środków owadobójczych. Jeżeli zaproponowany sposób okaże się mało skuteczny warto zainwestować w preparaty ogólnodostępne w internecie bądź sklepie chemicznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here