Jak zmyć hennę ze skóry

Henna w dzisiejszych czasach jest jednym z najbardziej popularnych środków kosmetycznych. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak idealnie wręcz sprawdza się zarówno jako środek podkreślający i chroniący nasze brwi, jak i jako element upiększający nasze ciało. Szczególnie latem, w nadmorskich kurortach niezwykle popularne są tatuaże właśnie z tego właśnie środka. Również w okresie karnawału, czy z okazji innych hucznych imprez chętnie malujemy sobie skórę henną. Często również przy zakładaniu jej na brwi możemy nieco się nią ubrudzić, przez co zostają nam niezbyt atrakcyjne plamy. Jednak przychodzi taka chwila, gdy zaczynamy zastanawiać się nad tym jak zmyć hennę ze skóry, a nie jest to takie oczywiste, jakim mogłoby się od początku wydawać.

Nie powinniśmy próbować wszystkiego co mamy pod ręką

Jak zmyć hennę ze skóry? Nie jest to wcale takie proste jak mogłoby się wydawać. Z całą pewnością nie powinniśmy próbować używać żadnych środków chemicznych w typie rozpuszczalników czy zmywaczy do paznokci. Moglibyśmy tym samym narazić naszą skórę na poważne zapalenie, a przecież nie chcemy sobie zaszkodzić, prawda? Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych, świetnych sposobów na to jak zmyć hennę ze skóry.

Zmywanie henny ze skóry nie jest skomplikowane

Jak zmyć hennę ze skóryZ całą pewnością możemy do tego celu użyć płynu do demakijażu oczu. Jak zmyć hennę ze skóry za pomocą tego płynu? Wystarczy chociażby nasączyć nim chusteczkę lub wacik kosmetyczny i nieco przemyć zabrudzone miejsce. Po czasie plama henny po prostu zniknie. Sposób ten sprawdza się zarówno na świeżą hennę, jak i na taką, którą pobrudziliśmy się już jakiś czas temu.
Kolejnym sposobem na to jak zmyć hennę ze skóry jest męska pianka do golenia. Owszem, nie zawsze mamy ten produkt w naszej łazience, ale nie jest on tak ciężko dostępny jak popularne preparaty i kupimy go w niemal każdym sklepie. A możecie mi wierzyć, bywa on niezwykle skuteczny i bardzo pomocny.
Oczywiście sposób na to jak zmyć hennę ze skóry jest jeszcze kolejny. Wystarczy kupić specjalny do tego celu płyn, który powinniśmy dostać w drogeriach, wiadomo jednak, że nie jest on mocno popularny i czasami po prostu może być nam ciężko go dostać. Dlatego też warto dowiedzieć się również o innych sposobach na to jak zmyć hennę ze skóry.
Ostatnim sposobem na to jak zmyć hennę ze skóry jest po prostu woda z mydłem. Wystarczy porządnie przetrzeć naszą ubrudzoną henną skórę wodą z mydłem, by powstałe mydliny mogły zająć się tą niechcianą przez nas plamą. Powinno pomóc!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here