Gdy włosy wracają na swoje miejsce

Dbanie o własną urodę jest jedna z cech wyróżniających ludzi żyjących w czasach współczesnych. W przeciwieństwie do dawniejszych pokoleń dbanie to nie ogranicza się jedynie do stosowania kosmetyków, czy też perfum. Coraz częściej bowiem dbanie o wygląd oznacza przede wszystkim bezpośrednią ingerencję w urodę. Co szczególnie istotne, dotyczy to nie tylko kobiet, lecz również mężczyzn.

Włosy źródłem męskiej dumy i kompleksów

Podstawowym arsenałem, jaki znajduje się w rękach mężczyzn dbających o swój wizerunek jest zarost i włosy. To właśnie w tym zakresie faceci mają największe pole do popisu. O ile bowiem kobiety wiele efektów osiągają dzięki makijażowi, o tyle ta forma upiększania się wciąż nie jest zbyt często stosowana przez mężczyzn. Wolą oni wciąż dbanie o zarost i nadawanie mu ciekawej formy. Nie bez znaczenia jest także fryzura, bowiem obecnie mężczyźni chodzą do fryzjera nie rzadziej niż kobiety.

Jest jednakże jeden podstawowy problem, który może stanąć na męskiej drodze do pięknej fryzury. Tym problemem jest łysienie, czyli proces, w którym wypadające w naturalny sposób włosy nie są zastępowane nowymi. Wielu mężczyzn jest w stanie w spontaniczny sposób pogodzić się z takim obrotem sprawy. Niektórzy jednakże nie dają w tym względzie za wygraną i decydują się na podjęcie walki o własną fryzurę. Drogą do tego jest transplantacja włosów.

Zabieg, który ratuje wygląd

Przeszczep włosów jest zabiegiem, z którego mężczyźni zmagający się z problemem wypadających włosów korzystają coraz chętniej. Warto tu jednakże zauważyć, że nie jest on dostępny dla każdego. Słabiej sytuowani mężczyźni muszą się obejść w tym wypadku smakiem, bowiem każda klinika włosów każde sobie za przeszczep włosów płacić bardzo wygórowane stawki. Z tego też względu jeszcze przez długi czas na ulicach polskich miast będzie można obserwować dużą ilość mężczyzn, z charakterystycznym łysym kółkiem na czubku głowy.

Transplantacja włosów w ogólnym rozumieniu polega na przeniesieniu w wyłysiałe miejsce mieszków włosowych z partii skóry głowy pacjenta nie objętych tym procesem. Już ogólny opis tego zabiegu karze dojść do wniosku, iż jest to bardzo drobiazgowa operacja, a przy tym bardzo czasochłonna. Nie powinno więc nikogo dziwić, że każda klinika włosów wycenia jego wykonanie dość wysoko. Mimo dużej ceny popularność przeszczepu włosów rośnie i należy się spodziewać, że w kolejnych latach taka tendencja się utrzyma.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here