W europejskim budownictwie coraz popularniejsze stają się domy pasywne Wynika to przede wszystkim z niskich kosztów eksploatacji takiego domu, a także ze względu na jego pozytywny wpływ na środowisko. Na dodatek, komfort życia w domu pasywnym jest również nie do zakwestionowania.

Projekty domów pasywnych

W Polsce można znaleźć niezwykle interesujące, kompleksowe projekty domów pasywnych wskazujące bezpośrednio na to, że budownictwo pasywne rzeczywiście przynosi korzyści. Należy tylko pamiętać, że teren na którym ma być wybudowany dom pasywny musi spełniać określone warunki. Aktualnie można uzyskać dotację z Unii Europejskiej na budowę domu pasywnego i rzeczywiście, warto się o to postarać.  Koszty budowy są wysokie, natomiast już po zamieszkaniu w takim domu nie będziemy mogli uwierzyć, że utrzymanie go jest aż tak niskie. Przyjmuje się bowiem, że miesięczne koszty utrzymania nie będą wynosiły więcej niż 300 złotych, dla domu o powierzchni około 120 metrów. Projekt domu pasywnego obejmować będzie instalację cieplną, a także pozostałe instalacje, które będą idealnie ze sobą współdziałać.

Co trzeba wiedzieć o domach pasywnych?

Warto zdawać sobie sprawę z tego, że w domach pasywnych umieszcza się wiele czujników. To one odpowiadają za bezbłędną pracę wszystkich instalacji.Następnie, ważne jest, aby w domu pasywnym poszczególne instalacje były odpowiednio rozmieszczone. Sam dom pasywny powinien być odpowiednio usytuowany, co musi zostać uwzględnione już na etapie projektu. Projekt domu energooszczędnego musi zostać wykonany skrupulatnie, gdyż to sprawi, że późniejsze prace na placu budowy będą przebiegały szybko i bezbłędnie. Domy pasywne to domy przyszłości i właśnie w ten sposób należy je postrzegać. Ich projekty są innowacyjne, a za wykonania powinni podejmować się jedynie tacy specjaliści, którym idea domów pasywnych nie jest obca. To sprawi, że każdy, nowopowstały dom będzie rzeczywiście funkcjonalny i do tego podniesie komfort życia mieszkańców. Budowa domów pasywnych stanie się z pewnością bardziej popularnym trendem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here