Kraków to duże miasto, w którym ruch uliczny nosi znamiona wyjątkowo natężonego. Olbrzymia ilość aut poruszających się po metropolii przyczynia się do znacznie większej ilości zdarzeń drogowych, kolizji i stłuczek, niż ma to miejsce w mniejszych miejscowościach. Dlatego, pomoc drogowa w Krakowie ma co robić, a zapotrzebowanie na dobrego fachowca wciąż rośnie. Widać to po liczbie ogłaszających się firm drogowych na stronie https://pomocdrogowa.info/pomoc-drogowa-krakow. Jakie kwalifikacje powinien spełniać przyszły kierowca lawety, który będzie wzywany do pomocy podczas uszkodzeń samochodów lub ich awarii? Wymagania są zróżnicowane i zależne od danej firmy, jej wizji oraz nastawienia do realizowanych usług.

Absolutną podstawą jest oczywiście dysponowanie przez kandydata prawem jazdy kategorii C+E. To najważniejszy wymóg, bez którego praca w pomocy drogowej jest niemożliwa. Analizując ogłoszenia o pracę na terenie Krakowa, od razu zauważymy, że właściciele firm rozbudowują swoje wymagania. Niemal normą jest podstawowa wiedza z zakresu mechaniki i umiejętność oraz doświadczenie w przeprowadzaniu drobnych napraw pojazdu. To wymaganie niezbędne w firmach, które oferują dokonywanie prac naprawczych na miejscu. Zaawansowana wiedza nie jest niezbędna, wystarczy poziom podstawowy. Jest to podyktowane faktem, że na miejscu, nez dostępu do profesjonalnego warsztatu można jedynie dokonać prostych napraw, które dotyczą mało skomplikowanych awarii. Wyższym wyzwaniom można sprostać jedynie w warsztacie.

W wielu ogłoszeniach można natknąć się na wzmiankę o zdolnościach manualnych i ogólnej sprawności. Najczęściej wymagane jest także przedstawienie aktualnej książeczki zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here