Narożniki rozkładane, a może sofy? Każdy kto urządza nowe wnętrze, lub odświeża stare, staje przed podobnymi dylematami. Zanim podejmiemy decyzję warto odpowiedzieć sobie na pytanie, czym tak naprawdę te meble różnią się od siebie i na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich wyborze.

SALON CZYLI SERCE DOMU

Salon to najważniejsze miejsce w domu, jego centrum, które wyznacza rytm życia domowników i nie pozostaje bez wpływu na ich dobre samopoczucie każdego dnia. Nic w tym dziwnego, skoro to właśnie w nim spędzamy zwykle najwięcej czasu – odpoczywając po pracy z rodziną, oglądając telewizję, czy siedząc przed laptopem, albo przyjmując gości i organizując w nim różnego rodzaju imprezy. Jeśli chodzi o jego urządzanie, najczęściej zastanawiamy się pomiędzy narożnikami oraz sofami, jako podstawowym meblowym wyposażeniem. Znaczenie salonu i jego atmosfery dla jakości naszego życia jest nieprzecenione, dlatego warto uważnie dobierać meble do niego. Przy wyborze powinniśmy mieć na uwadze takie względy jak rozmiar, jakość wykonania, wygląd, a także komfort użytkowania. Zobaczmy jak narożniki i sofy sprawdzają się w tych kwestiach oraz jakie są różnice pomiędzy nimi.

NAROŻNIKI CZY SOFY?

Narożniki, sofy, kanapy, szezlongi. Czy potrafimy zawsze wskazać kluczowe różnice między nimi? Przy tak szerokim wyborze mebli ciężko czasem odróżnić od siebie niektóre ich rodzaje. Jest to tym trudniejsze, że nowoczesne meble pełnią często kilka funkcji równocześnie, zgodnie z zasadą jak najbardziej pragmatycznych i funkcjonalnych rozwiązań. Jednym z przykładów takiego podejścia mogą być meble ze sklepu Smartsofa.pl. Jeśli natomiast chodzi o narożniki i sofy, wyznaczenie różnic nie jest tak trudne. Pierwszą kwestią, która odróżnia oba rodzaje mebli są ich rozmiary.

Narożniki należą z całą pewnością do mebli o większych gabarytach, przeznaczonych do użytkowania przez większa liczbę osób, jak i również zaprojektowanych z myślą o zdecydowanie większych przestrzeniach. Jak zatem nietrudno się domyślić, poleca się je rodzinom oraz osobom, które często przyjmują gości. Sofy natomiast to meble lepiej sprawdzające się w kameralnych, niedużych wnętrzach, rekomendowane tym, którzy chcą jak najbardziej oszczędzić miejsce. Nie jest jednak powiedziane, że nie sprawdzą się w większych. Również tam są w stanie doskonale spełniać swoje funkcje.

Wiele osób uważa, że narożniki pozwalają na bardziej komfortowy odpoczynek, również za dnia, gdyż posiadają większą powierzchnię. Nowoczesne sofy nadrabiają ten fakt możliwością regulacji elementów – zagłówka, czy podłokietników, co pozwala na dostosowanie ich do indywidualnych potrzeb, a tym samym zwiększenie komfortu użytkowania, które powinno być zawsze priorytetem przy meblowych wyborach.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Mając na uwadze wszystkie różnice warto jednak pamiętać, że różne modele sof, czy narożników do salonu mogą wymykać się uogólnieniom i posiadać własne, indywidualne zalety, czy też wady. Dlatego zanim zdecydujemy się na zakup, zawsze warto wypróbować dany model. Nie zapominajmy także o jego wyglądzie, którego dopasowanie do stylu naszego wnętrza, ma nie mniejsze znaczenie, niż funkcjonalność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here