Cienkie włosy

Bardzo popularnym stwierdzeniem jest zdanie mówiące, że kobiece włosy są jej wizytówką. Ciężko odmówić temu stwierdzeniu racji. Bardzo duża ilość kobiet starannie dba o swoje włosy, traktując je jako jedną z najważniejszych części swojego ciała. Wiadomo jednak nie od dziś, że w zależności od wielu różnych czynników, zaczynając tych, które dotyczą naszych włosów, przez te dotyczące naszej twarzy, aż po te, które dotyczą całej naszej sylwetki, dobór fryzury nie jest sprawą łatwą. Nie każdy typ uczesania może po prostu nam pasować, a miło byłoby gdyby fryzura jeszcze nieco nas odzwierciedlała. Czasami jednak naprawdę ciężko dobrać jest odpowiednią fryzurę i sposoby na to, by dbać o nasze włosy. Jest tak na przykład w przypadku cienkich włosów, które z czasem dla niektórych kobiet stają się w utrzymaniu i pielęgnacji prawdziwym koszmarem. Jednak i na cienkie włosy znajdzie się wiele świetnych, sprawdzonych i co najważniejsze domowych sposobów.

Pielęgnacja cienkich włosów

Cienkie włosy Pamiętajmy o tym, że cienkie włosy nie muszą być włosami o małej gęstości. Gdy usłyszymy, że mamy cienkie włosy, być może stwierdzenie to odnosi się do grubości i struktury pojedynczego włosa, a nie do faktu, że nasze włosy są przerzedzone. Czasami, by poprawić kondycję naszych cienkich włosów, musimy zadbać o lepszą dietę. Powodem przez który nasze włosy mogą wydawać się cienkie może być fakt, że mamy niedobór żelaza. Jeśli więc chcemy nieco temu zaradzić po prostu wystarczy wzbogacić naszą codzienną dietę o jego źródła.
W przypadku, gdy mamy cienkie włosy powinniśmy je regularnie myć. Wystarczy chociażby raz na dwa dni, by nie dopuścić do sytuacji w której nasze przetłuszczone włosy będą nieestetycznie wyglądać. Czym myć takie włosy? W sieci jest naprawdę wiele forów i padło wiele pytań pod którymi udzielają się również profesjonaliści. Śmiało możemy zapytać również naszą fryzjerkę o to czym myć cienkie włosy. Być może sprawdzą się środki, które dodadzą naszym włosom objętości? Warto spróbować. Cienkie włosy możemy również odżywiać maską z jajka i oliwy. Wystarczy, że wymieszamy około pięć łyżek oliwy z oliwek i dwa jajka. Wystarczy nałożyć maskę na zwilżone ciepłą wodą włosy i przykryć na maksymalnie 20 minut.

Fryzury

Cienkie włosy wcale nie muszą oznaczać rezygnacji z ciekawych fryzur. Wręcz przeciwnie, to nie prawda, że posiadając cienkie włosy jesteśmy zmuszone, by nosić nudne, mało oryginalne fryzury. Wszelkiego rodzaju fale i loki bardzo lubią się z naszymi cienkimi włosami. Oczywiście nie musimy falować całych włosów, pięknie będą wyglądały na przykład lekko pofalowane pojedyncze pasma włosów. Tym samym sprawimy, że będą one wyglądały na bardziej gęste.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here