zmarszczki marionetki

Postępujący proces starzenia się skóry najwidoczniej ujawnia się, gdy pokazują się zmarszczki marionetki zwane inaczej bruzdami. To dość charakterystyczne zmarszczki, które z wiekiem staja coraz bardziej widoczne, wyraźne i zmieniają owal twarzy. Znajdują się jako fałdki na styku policzka i brody.
Sam proces starzenia skóry rozpoczyna się w wieku około dwudziestu lat, ale prawdziwym problemem zaczyna w okolicach czterdziestego roku życia.

Przyczyny

Zmarszczki marionetki często występują genetycznie, po naszych dziadkach czy rodzicach. Ich powstawanie może jednak powodować jeszcze:
duże wahania masy ciała (tycie – chudnięcie),
budowa okrągła twarzy, niewyraźnych kościach policzkowych,
zbyt częste grymasy złości czy smutku.

Sposoby na zmarszczki marionetki

Pierwszym ze sposobów jest utrzymywanie stałej masy ciała, ponieważ gwałtowne skoki na wadze oddziałują także na skórę i jej kondycje. Właśnie wtedy najczęściej pojawiają się te bruzdy.
Kolejnym ważnym czynnikiem, niejako powiązanym z pierwszym jest dbanie o właściwą dietę i nawodnienie. Nawilżona i dobrze odżywiona skóra dłużej utrzymuje swoją elastyczność, napięcie i żywotność. Ponadto należy zwrócić uwagę na kosmetyki jakich używamy, by były dobrej jakości.
zmarszczki marionetkiJedną z metod jest wstrzykiwanie kwasu hialuronowego bezpośrednio pod zmarszczki marionetki oraz pod fałdę wargowo – nosową. Połączenie obu wstrzyknięć przynosi zdecydowanie lepsze efekty, ponieważ spłyca bruzdę, wypełnia podnosząc ją do poziomu policzka i przywraca odpowiednie napięcie mięśni. Dodatkowym atutem tej metody równoczesne wstrzyknięcie dużej zawartości witamin, które pobudzają skórę do regeneracji.
Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, cienką igłą i jest bezbolesny. Efekt utrzymuje się od ośmiu do dwunastu miesięcy.

Inną metoda są peelingi chemiczne, które polegają na umieszczeniu na skórze twarzy mieszanki witamin i kwasów. Skóra się złuszcza, regeneruje i odzyskuje odpowiednie nawilżenie i elastyczność. Zabieg ten należy powtarzać w regularnych odstępach czasu.

Wszystkie te zabiegi na zmarszczki marionetki możemy uzupełnić lub poprzedzić regularnymi, codziennymi masażami i ćwiczeniami:
zaciskanie warg i wyciąganie ich do przodu,
głośne i wyraźne wymawianie samogłosek,
uśmiechanie się,
wysuwanie i cofanie żuchwy,
nabieranie powietrza w policzki i przesuwanie go z jednego do drugiego.
Ćwiczenia przyczynią się do poprawy wyglądu skóry (będzie lepiej ukrwiona, dotleniona), ale również do kondycji mięśni, ich elastyczności i napięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here