Zbilansowana dieta dla kota i psa

0
952

Nasi pupile wymagają odpowiedniego pożywienia. Zarówno psy, jak i koty, a także inne zwierzęta, powinny być zawsze karmione najlepszymi rodzajami profesjonalnie przygotowanej karmy. Jeśli zastanawiasz się, jak powinna się ona prezentować, mamy dla ciebie kilka podpowiedzi.

Charakterystyka psa i kota

Najważniejsze podczas wybierania karmy jest posiadanie odpowiednich informacji o naturze psa oraz kota. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że są to zwierzęta mięsożerne. a zatem w ich karmie powinno znaleźć się w pierwszej kolejności właśnie mięso. To ono zapewnia im niezbędne do rozwoju składniki, a przede wszystkim białko, które służy im jako materiał budulcowy.

Dlatego też, jeśli wybieramy dla nich karmę, powinna w swoim składzie zawierać jak najwięcej zdrowego, ekologicznego mięsa. Warto wybrać takie, które będzie najlepiej smakowało psu lub kotu, ale też nie będzie powodowało podrażnień czy alergii. Ta ostatnia kwestia jest już oczywiście zupełnie indywidualna, dlatego każdy właściciel musi samodzielnie obserwować swojego pupila, by przekonać się, co jest dla niego najbardziej odpowiednie.

Lekkostrawna i pozbawiona zbędnych dodatków

Dieta psa i kota powinna być lekkostrawna, aby zwierzę nie czuło się po niej ociężale, źle i nie miało problemów żołądkowych. Co również ważne, nie powinno być w niej produktów, które nie są przeznaczone dla tych gatunków zwierząt. Przykładowo, koty nie powinny dostawać produktów pełnych zbóż czy ziemniaków, które są jedynie dodatkiem zwiększającym objętość karmy i ilość kalorii, jakich dostarcza. Nie wnoszą jednak większych korzyści do diety samego czworonoga. Wręcz przeciwnie, mogą przyczyniać się do pogorszenia jego stanu choćby poprzez zwiększone dostarczanie kalorii, co jest prostą drogą do otyłości.

Na kalorie zawsze należy zwracać uwagę, biorąc też pod uwagę takie cechy naszego pupila jak jego wiek, aktywność fizyczna i rasa. Dieta powinna być bowiem tak dobrana, aby nie powodowała otyłości i w pełni odpowiadała aktualnemu zapotrzebowaniu pupila na poszczególne składniki.

Różnorodne wersje karm, dostosowane pod każdym względem do potrzeb psa i kota, znajdziesz w profesjonalnych sklepach zoologicznych oraz u renomowanych producentów. Zajrzyj między innymi na stronę https://exclusion.pl/, aby poznać dostępne produkty.

Dieta mokra – lepsza od suchej

Nasze zwierzęta, a w szczególności koty, nie zawsze piją tyle, ile potrzeba. Dlatego decydując się na ich karmienie gotową karmą, lepiej jest sięgać po przygotowane dla nich konserwy, które nie tylko zawierają mięso i niezbędne składniki odżywcze, ale też odpowiednią zawartość wody. Dzięki temu pupile cieszą się lepszą praca nerek, dobrym nawodnieniem całego ciała i ogólnie lepszym samopoczuciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here