Fotograf i kamerzysta na wesele

Dzień ślubu i wesela jest dla młodej pary długo oczekiwanym wydarzeniem, w którego przygotowanie włożyli ogrom czasu. Musieli bowiem postarać się, by każdy szczegół został omówiony i dopięty na ostatni guzik. Wśród decyzji do podjęcia zazwyczaj jest również wybór fotografa i kamerzysty na wesele. Jak podjąć właściwą decyzję co do ich zatrudnienia?

Fotograf i kamerzysta – osoby z polecenia

Większość osób, które organizują wesele szuka początkowo opinii odnośnie sali, cateringu, tortu, orkiestry, czy właśnie fotografa i kamerzysty wśród znajomych i rodziny. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem od takich osób można uzyskać rzetelną informację na temat tego, czy zostały spełnione ich oczekiwania i jakie one były. Jest to znacznie lepsza opcja niż szukanie fachowców w sieci i testowanie każdego z nich. Choć i takie zadanie bardzo często spada na osoby, które nie otrzymały żadnych ciekawych rekomendacji. Na co wówczas powinno się zwracać szczególną uwagę? Przede wszystkim na to, czy dany fotograf i kamerzysta potrafią współpracować ze światłem panującym w kościele, a także czy ich zdjęcia odzwierciedlają ruch, w którym są osoby na weselu. Takie kompetencje najlepiej jest sprawdzić na przykładowych zdjęciach. Można je znaleźć na stronach internetowych tychże wykonawców lub powinni oni przesłać swoje portfolio.

Fotograf i kamerzysta – podpisanie umowy

Nie ma wątpliwości, że jednym z ważniejszych momentów jest podpisanie umowy z wykonawcami takimi jak fotograf i kamerzysta. Dlaczego należy przyłożyć do niego szczególną uwagę?  Głównie ze względu na fakt, że zapisy umowy realnie przekładają się na pracę fachowców. Mowa tutaj między innymi o czasie, który spędzą na ślubie i weselu. Fachowcy np. z  https://studioelement.pl/wideo/  muszą również znać zakres swoich obowiązków. Muszą wiedzieć czy mają wykonać jedynie zdjęcia i film, czy może nowożeńcy życzą sobie także klipu. Zapewnione powinni mieć również miejsce, w którym spokojnie rozstawią swój sprzęt. Umówić się również należy na ilość zdjęć. Nikt nie chce bowiem otrzymać max 100 zdjęć, które nie zostaną w żaden sposób obrobione.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here