Ekskluzywne baterie z wysokimi wylewkami

Bateria to ta część zlewozmywaka, bez której nie mógłby pełnić on swojej funkcji. Bateria jest podłączana bezpośrednio do instalacji prowadzącej wodę, którą przekierowuje do miski zlewozmywaka. Dostępne baterie tworzą bardzo rozbudowaną grupę urządzeń, wśród których znajdziesz zarówno klasyczne baterie zlewozmywakowe, jak i bardziej ekskluzywne modele. Poniżej dokonujemy przeglądu baterii eleganckich, dedykowanych do wysmakowanych aranżacji kuchennych. Dowiesz się po jakie typy baterii warto sięgać, jakie profile wylewek wypadają najlepiej oraz w czym tkwi estetyczny potencjał korpusu baterii.

Kształt korpusu i wylewki – przegląd najciekawszych modeli

Korpus i wylewka w niektórych modelach baterii zlewozmywakowych może tworzyć wyjątkowo spójną, estetyczną całość. Biorąc pod uwagę kształt bryły, którą tworzą, można wyróżnić dwie główne kategorie baterii. Są to baterie z wylewką prostokątną (lub trapezową) bądź wylewką wygiętą w łuk.

Wylewki prostokątne wyróżniają się wyjątkowym designem, pasującym do kuchni nowoczesnych, minimalistycznych i loftowych. Ich korpus jest pochylony najczęściej pod kątem 90 stopni, w przypadku modeli trapezowych – pod kątem 75 stopni względem podłoża. Baterie te wyglądają bardzo profesjonalnie, a po zamontowaniu zamienią twój zlewozmywak w profesjonalne stanowisko pracy, rodem z kuchni restauracyjnej.

Niektóre modele baterii z wylewkami prostokątnymi są wyposażone w wyciąganą lub częściowo elastyczną słuchawkę. Warto zwrócić też uwagę na zastosowane perlatory i aeratory oraz na klasę przepływu w poszczególnych modelach. Najlepiej wypadają te o klasie A lub Z. Pomocnym parametrem może okazać się także grup akustyczna – związana z typem zastosowanej głowicy. Polecamy sięgać przede wszystkim po baterie z głowicą ceramiczną o I grupie akustycznej (poziom emitowanego hałasu nie przekroczy 20 decybeli). Znacząco ułatwi to komunikację podczas wspólnej pracy nad posiłkiem.

Osobom poszukującym baterii wygodnych w użyciu, polecamy sięgać po modele wyposażone w jeden uchwyt zamontowany z boku – najlepiej z prawej strony. Baterie takie znajdziesz w ofercie Deante – szczególnie polecamy te wykończone warstwą oszlifowanego chromu, wysoce odpornego na korozję.

Baterie z wylewkami wygiętymi – wygoda i komfort użytkowania

Baterie zlewozmywakowe z wylewkami wygiętymi do łuku są nie mniej komfortowe w użytkowaniu i estetyczne, co ich prostokątne odpowiedniki. Polecamy zwrócić uwagę zwłaszcza na wylewki długie – przynajmniej na 20 cm. Modele z wylewką elastyczną i wyciąganą zwiększają jej całkowitą długość do nawet 40 cm lub więcej. Do najpopularniejszych należą wylewki z wykończeniem czarnym matowym, a także białym chromowanym.

Modelem szczególnie wartym uwagi jest bateria Deante Aster, łącząca nowoczesny, delikatny design, czarny mat i oraz miedź wysokiej klasy. Bateria ta została odznaczona na konkursie Top Design Award w 2018 roku. Znajdziesz ją pod linkiem https://elazienki.pl/deante/k/baterie/kuchenne-zlewozmywakowe/.

Wśród baterii zlewozmywakowych znajdziesz nie tylko nowoczesne stylizacje, ale również klasyczne wzory. Do takich należą modele wykończone w całości z mosiądzu, o długiej wylewce oraz dwóch uchwytach uruchamiających, zamontowanych z boku korpusu. Całość jest filigranowo wyprofilowana oraz budzi skojarzenia z klasycznymi łazienkami w stylu angielskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here