Zapach moczu - jak się go pozbyć?

Kiedy w domu przybywa nowy mieszkaniec w postaci pupila, bądź na świat przychodzi kolejny członek rodziny pojawiają się również sytuacje związane z usuwaniem zapachu moczu. Zagrożone są przede wszystkim dywany, fotele, kanapy oraz materace. Plama na pewno wyschnie, jednak nieprzyjemna woń unosi się przez długi czas. Jak pozbyć się tego przykrego zapachu?

Domowe sposoby

W kuchni znajduje się wiele środków, które można wykorzystać w celu usunięcia nieprzyjemnej woni moczu. Pierwszym rozwiązaniem jest stworzenie preparatu z połączenia sody oczyszczonej oraz wody. Środek należy wetrzeć w całą powierzchnię pokrytą moczem, a następnie zmyć ją za pomocą octu. Procedura powinna zakończyć się dociśnięciem mokrej powierzchni ręcznikami papierowy, które wchłoną wilgoć. Zabieg można powtórzyć kilka razy, oczywiście z umiarem, aby uniknąć uszkodzenia materiału. Ostatnią rzeczą jest przemycie plamy wodą, ponowne przyłożenie papierowych ręczników i pozostawienie powierzchni do wyschnięcia.

Środki chemiczne

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie preparatów, które oferują sklepy chemiczne. Koszt zakupu nie jest wysoki, a skuteczność gwarantowana. Na półkach sklepów zoologicznych odnaleźć można środki, które doskonale radzą sobie z moczem pochodzenia zwierzęcego. Sprawdzają się także w przypadku zabrudzeń po dzieciach. Wybielacz do kolorowych tkanin również może zostać zastosowany w przypadku walki z nieprzyjemnym zapachem. Wystarczy niewielką ilość wetrzeć w plamę, a następnie zebrać nadmiar wilgoci ręcznikiem papierowym.

Drugie oblicze środków powszechnego użycia

Pierwszym z dostępnych w każdym domu preparatów jest woda utleniona, która skutecznie redukuje zapach moczu. Podczas stosowania tej metody należy zachować szczególną ostrożność, aby nie uszkodzić tkaniny. Płyn do płukania jamy ustnej również należy do środków, które mogą zaskoczyć swoim zastosowaniem. Wystarczy rozcieńczyć nieco płynu z wodą, a następnie wetrzeć go w powierzchnię, na której znajduje się plama. Kolejno do wilgotnej powierzchni wystarczy docisnąć papierowe ręczniki, które wchłoną nadmiar wody. Zaskakujący może okazać się związek amoniaku i mydła, które rozpuszczone w wodzie stworzą skuteczny specyfik neutralizujący zapach moczu. Prostym w realizacji sposobem jest posypanie plamy mąką kukurydzianą i spłukanie jej wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here