Wymioty u dziecka - co robić?

Dla każdej mamy, każda dolegliwość u dziecka jest stresującą sytuacją. Nie należy jednak w panice podejmować decyzji, co podac dziecku na wymiotowanie!
Najpierw zastanów się, co może być przyczyną. Podróż autem, stresująca sytuacja lub tłuste jedzenie popite zimną wodą – też mogą spowodować wymioty! Jeżeli podejrzewasz, że przyczyną może być coś poważnego, lub kolor wydzieliny cię niepokoi, nie podawaj żadnych leków na własną rękę. Skonsultuj się jak najszybciej z lekarzem.
Gdy sytuacja nie jest na tyle poważna, musisz zadbać by dziecko nie uległo odwodnieniu. Podawaj na łyżeczce lekko posłodzoną wodę, herbatki ziołowe (z kopru włoskiego lub z rumianku) o letniej temperaturze. Możesz także podawać preparaty z elektrolitami przeznaczone dla dzieci. Znajdziesz je w każdej aptece. Zadbaj by maluch jadł lekkostrawne produkty. Płatki ryżowe ugotowane na wodzie, kisiel lub zblendowana zupka z marchewki będą doskonałym wyborem. Pilnuj żeby dziecko jadło i piło wolno, małe porcje, ale często. Gdy wymioty miną, możesz powoli wprowadzać gotowane warzywa, biszkopty lub gotowane mięso drobiowe. Maluch po przejściach będzie bardzo głodny, ale nie może jeść nic, co zbytnio obciąży jego żołądek, dlatego tak ważna jest lekkostrawna dieta.
W podróży, gdy złapie choroba lokomocyjna, warto mieć w kieszeni lokomotiv lub aviomarin aby zapobiec mdłościom. W innym przypadku wstrzymaj się z podawaniem leków. Gdy dolegliwości nie miną, nasilą się lub stają się bardzo uciążliwe – skonsultuj się z lekarzem.

www.naszauroda.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSymbolika
Następny artykułWyrobienie paszportu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here