Wymiana zamków

Zamek pełni w drzwiach bardzo ważną rolę. Odpowiada bowiem za nasze bezpieczeństwo blokując wstęp do domu nieproszonym gościom. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy ulegnie on awarii? Wówczas najlepszym rozwiązaniem jest sięgnięcie po fachową pomoc.

Jakie zamki stosuje się we współczesnych drzwiach?

W nowoczesnych drzwiach sięga się po coraz lepsze rozwiązania, które zapewniają nie tylko bezpieczeństwo, ale i bezawaryjność. Nie oznacza to jednak, że zamki nie ulegają zniszczeniu. Do ich wymiany może nas także zmusić fakt, że zgubiliśmy klucze lub doszło do zwyczajnego zatrzaśnięcia. Jeśli już jesteśmy zmuszeni do wymiany zamków, to najlepiej zostawmy te kwestię specjalistom. Ślusarz posiada nie tylko odpowiednią wiedzę, ale i doświadczenie, którego nam zdecydowanie brakuje. Zwłaszcza, że współcześnie korzysta się z rozmaitych rozwiązań. Możemy tu wymienić modele podklamkowe, nawierzchniowe czy wpuszczane. Najbardziej znanymi zamkami na rynku są z kolei zapadkowo-zasuwkowe. Takie rozwiązanie pozwala nam chociażby na zatrzaskowe zamknięcie drzwi. Coraz bardziej popularne są także systemy jednego klucza. Pozwalają one na kontrolowanie dostępu do pomieszczeń, co przyda się szczególnie w hotelach, akademikach czy urzędach.

Wymiana zamków – co musisz wiedzieć krok po kroku?

Zadanie to najlepiej powierzyć ślusarzowi, jednak warto wiedzieć, w jaki sposób można je wykonać. Proces ten składa się bowiem z kilku kroków. Wymianę zamka rozpoczynamy od zdjęcia klamki, co nie powinno sprawić nikomu problemów. Gdy się z tym uporamy, możemy przystąpić do odsłonięcia wkładki i jej demontażu. Musimy to oczywiście wykonać przy otwartych drzwiach. W przeciwnym razie nasza misja zakończy się niepowodzeniem. Po wyjęciu wkładki musimy ustawić rygle tak, by bez problemu można było wyjąć zakładkę. Gdy to się uda, możemy wówczas przystąpić do montażu nowego zamka. Wszystkie kroki wykonujemy w odwrotnej kolejności. Jeśli nie chcemy jednak wyrządzić w swoim domu dodatkowych szkód, to zostawmy wymianę zamków osobie z odpowiednimi kwalifikacjami. Znajdziesz ją np. w tym miejscu https://zamki.sos.pl/uslugi/montaz-wymiana-naprawa/. Tego rodzaju firmy posiadają często bardzo szeroką ofertę. Nie tylko awaryjnie otwierają czy wymieniają zamki. Zajmują się także dorabianiem kluczy patentowych i nietypowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here