Regeneracja filtra cząstek stałych w BMW

Filtr cząstek stałych to jeden z kluczowych elementów każdego pojazdu z silnikiem wysokoprężnym. To on odpowiada za ograniczenie emisji spalin. Jego kondycja powinna więc być niezwykle ważną kwestią dla każdego właściciela samochodu. Kto może nam w tym pomóc?

Filtr cząstek stałych DPF – jako on działa?

Komponent ten stał się stałym elementem układu wydechowego samochodów z silnikiem diesla. Odpowiada on za oczyszczanie gazów spalinowych z cząstek stałych. Cząstki te tworzy głównie niespalony węgiel w formie sadzy, na której osiadają rozmaite, szkodliwe dla ludzi substancje. Są to wszelkiego rodzaju tlenki metali oraz węglowodory aromatyczne. Cząstki stałe wydobywające się z układów wydechowych silników stały się głównym źródłem smogu. Dlatego opracowano filtr, który jest w stanie ograniczyć ich wydzielanie do maksymalnie 15%. Filtr cząstek stałych jest metalową puszką wykonaną ze stali nierdzewnej. W jej wnętrzu znajduje się wiele kanałów, które zatrzymują szkodliwe spaliny. Niektóre z nich są w stanie robić to nawet w stu procentach.

Regeneracja filtra cząstek stałych w BMW – kto wykonuje takie usługi?

Filtr cząstek stałych, podobnie jak inne części w samochodzie, ulega zużycia. Z biegiem czasu zapycha się, przez co nie jest już tak wydajny jak na początku. Na stan filtra DPF mamy duży wpływ. Zależy on bowiem od naszego stylu jazdy, stanu technicznego pojazdu, czy stosowanego oleju oraz paliwa. Jeszcze parę lat temu zapchanie filtra cząstek stałych było jednoznaczne z koniecznością zakupu nowego. To z kolei było bardzo kosztowne. Dziś wiele warsztatów oferuje ich regenerację. Jeden z nich jest dostępny tutaj https://bmw-slusarczyk.pl/oferta/filtr-czastek-stalych-dpf. Regeneracja filtra cząstek stałych jest znacznie tańsza, daje bardzo dobre rezultaty. Specjaliści są obecnie w stanie przywrócić filtrom niemal fabryczną sprawność. Proces ten trwa zazwyczaj około 24 godzin. Regeneracja filtra cząstek stałych w BMW oraz innych pojazdach składa się z pięciu kroków. Są to: demontaż, regeneracja, ponowny montaż, kasowanie wskazań komputera oraz adaptacja. Powierzając filtr prawdziwym fachowcom od razu odczujemy poprawę funkcjonowania pojazdu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here