Słoneczna pogoda, dłuższy dzień i więcej czasu wolnego – wszystko to sprawia, że wakacje są świetnym czasem na zadbanie o dom. Letnie porządki sprawią, że nie tylko nasze mieszkanie będzie lepiej wyglądać, ale też my będziemy się w nim bardziej komfortowo czuć. Jak sprzątać z przyjemnością i co zrobić, aby dom lśnił czystością przez całe wakacje?

Zalet letnich porządków jest wiele. Wakacje to okres, kiedy mamy więcej czasu niż w pozostałych miesiącach roku, co oznacza, że łatwiej nam się zabrać za sprzątanie i nie musimy wszystkiego robić naraz. Dzień jest wówczas znacznie dłuższy i np. sprzątaniem w ogrodzie można się spokojnie zająć po pracy. Plusem może być również wyjazd dzieci na wakacje i tym samym ich nieobecność w domu – mamy bowiem wtedy więcej spokoju, a biegające maluchy nie przeszkadzają nam w porządkach. Łatwiej będzie nam wtedy np. umyć podłogi czy zrobić drobny remont. Letnia pogoda umożliwia także prace w ogrodzie. Upalne dni to też idealny moment na to, aby odświeżyć pościel czy ubrania. Letnie słońce i wiatr w krótkim czasie pozwolą wysuszyć nasze pranie, pozostawiając przyjemny zapach.

Jakie porządki warto wykonać latem?

Bardzo ważną rzeczą, zwłaszcza jeśli szykujemy się do wakacyjnego wyjazdu jest uporządkowanie garderoby. Letnie rzeczy warto mieć pod ręką, a zimowe schować na dno szafy. To także świetny moment na to, aby zrobić selekcję rzeczy i zrezygnować z tych, których dawno już nie nosimy. Warto także wywietrzyć ubrania, a także takie przedmioty, jak materace, poduszki, dywany, koce, obrusy czy firany, aby były gotowe do użytku w każdej chwili. Regularnie wietrzyć powinno się także mieszkanie.

Robiąc letnie porządki warto również zadbać o rzeczy na zewnątrz, takie jak grill, kosiarka czy meble ogrodowe, które w sezonie letnim zapewne nieraz nam się przydadzą.

Lato to także idealna pora na naprawy, a także uporządkowanie swojego miejsca pracy i posegregowanie dokumentów. Po urlopie znacznie łatwiej będzie nam wrócić do pracy w miejscu, gdzie panuje ład i porządek, a wszystko jest na swoim miejscu niż do pokoju pełnego chaosu.

Ważne jest również jak najdokładniejsze pozbycie się kurzu w mieszkaniu. W tym celu należy poodsuwać wszystkie meble, odkurzyć sufit i wytrzepać dywany. Warto także starannie wyczyścić regał z książkami. To właśnie tam gromadzi się najwięcej kurzu.

Wreszcie słoneczna pogoda to dobry moment na mycie okien, podłóg, koszenie trawy czy prace w ogrodzie. Warto rozważyć także remont, zakup nowych mebli czy np. zmianę koloru ścian.

Aby wakacyjną atmosferę móc poczuć w każdej sytuacji, zadbaj także o to, aby w wazonie zawsze mieć świeże kwiaty, a w kuchni pachnące przyprawy takie jak oregano, bazylia czy szałwia. W takim miejscu przygotowywanie potraw będzie znacznie przyjemniejsze.

Wszystkich letnich porządków nie musimy wykonywać sami. Warto zatrudnić kogoś do pomocy. Wykwalifikowaną osobę, która zadba o nasze wnętrze, pomoże w pracach ogrodowych czy zrobi pranie możemy znaleźć np. na www.pomocedomowe.pl. Zatrudnienie pani do sprzątania pozwoli nam zaoszczędzić czas przy regularnych pracach domowych i utrzymać czystość na co dzień.

W czasach intensywnej pracy zawodowej zazwyczaj brak nam czasu na porządki, a wolny czas, który uda nam się zagospodarować wolimy spędzić z bliskimi, dlatego coraz więcej Polek decyduje się na pomoc domową. Popularne jest zwłaszcza sprzątanie w Warszawie. Warto pamiętać, że pomocy domowej nie musimy zatrudniać na stałe, ale np. tylko na czas letniego sprzątania. W ten sposób uda nam się zrobić generalne porządki, a nasz budżet nie zostanie zbytnio nadszarpnięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here