W dzisiejszych czasach ludzie bardzo zwracają uwagę na to, jak wyglądają.

Mówi się, że uśmiech jest zwierciadłem duszy, jednak wiele osób nie wie, co zrobić, aby poprawić wygląd swojego uśmiechu, a zębom przywrócić zdrowie. Niestety koszty leczenia ortodontycznego są bardzo drogie i nie każdego stać na aparat na zęby zarówno górne, jak i dolne. Co więc zrobić, aby cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem?

 Implanty zębowe

Jest to rozwiązanie bardzo kosztowne. Niewiele osób stać na to, aby pozwolić sobie na wydatek aż tak ogromny. Koszt jednego implantu zębowego to około 5000 zł. Warto wiec rozważyć jedynie uzupełnienie ewentualnych luk między zębami. Nie warto inwestować we wszystkie zęby, ponieważ niektóre nie są nawet widoczne. Warto pamiętać, że implanty nie wszczepiają się u każdego. Zdarza się, że organizm odrzuca wszczepioną śrubę, na której docelowo ma zostać umieszczona porcelanowa korona. 

Aparat na zęby

Jest to najpopularniejsza i chyba jedyna forma prostowania zębów. Wiele osób ma białe i zdrowie zęby, jednak zostały one w niefortunny sposób powykrzywiane. W takiej sytuacji warto zainwestować w aparat na zęby. Niestety niektóre osoby popełniają ogromny błąd, zakładając tylko jedną szynę. Należy zawsze umieszczać szynę na górnych i na dolnych zębach, ponieważ wtedy istnieje mniejsza możliwość, że zęby wrócą do stanu przed rozpoczęciem leczenia ortodontycznego. Obecnie dostępne są również aparaty porcelanowe, co wzbudza wiele pozytywnych emocji u ludzi. Młode kobiety nie muszą wstydzić się swojego uśmiechu.

Niektóre osoby zrobią bardzo wiele, aby cieszyć się i uśmiechać bez poczucia wstydu. Nie każdy wie, ile kosztuje leczenie stomatologiczne. Dentysta zarabia nawet kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie. Ludzie martwią się o swoje zęby i bardzo często chodzą na wizyty. Warto uczyć tego już małe dzieci, ponieważ strach często ich paraliżuje. Jest to niebezpieczne, ponieważ w jamie ustnej rozprzestrzenia się próchnica, która przyczynia się do powstawania niebezpiecznych chorób serca. Zarówno aparat na zęby, jak i implant stomatologiczny jest bardzo drogi. Jest to jednak cena adekwatna do jakości usług i poświęconego czasu. Piękny uśmiech jest wart każdej ceny. To oczywiste. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here