Coraz częściej biegamy, pływamy lub jeździmy na rowerze – społeczeństwo od kilku lat pała coraz większym zamiłowaniem do sportu. Trend ten przenosi się obecnie na dosyć zaskakujące dziedziny życia. Pracownicy biurowi pragną na przykład, aby ich miejsce pracy również odzwierciedlało sportowe ambicje.

Czym zatem możemy godnie podkreślić wystrój wnętrz w firmie, aby nabrał on nieco sportowej nuty? Ciekawą rekomendacją okażą się sportowe fotele biurowe. W przestrzeni gdzie realizujemy działalność firmy, nie możemy w zbyt awangardowy sposób zmodyfikować większości elementów wyposażenia. Szafa na dokumenty, stolik pod kserokopiarkę lub gablota z kluczami – ciężko pokusić się w tych standardowych meblach biurowych o sportowe kształty, gdyż może to zostać odebrane jako przesada. Dlatego upust swoim sportowym emocjom pracownicy coraz chętniej dają poprzez charakterystyczne fotele biurowe. Ich zakup można łatwo uzasadnić przełożonym, gdyż poza okazałym wyglądem, są one przyjazne dla zdrowia i pozwalają efektywniej podążać za zawodowymi celami. Chyba każdy szef sam chciałby natychmiast zainwestować w narzędzie umożliwiające efektywniejszą pracę jego załogi. Jakie fotele biurowe najczęściej służą, aby dać wyraz sportowej ekspresji?

Odpowiedź jest prosta – fotele obrotowe o kubełkowym designie. Ich sportowego stylu nie da się zakwestionować racjonalnymi argumentami. Automatycznie kojarzone są z samochodami wyścigowymi. Sportowe kształty przeniosły do biur takie marki jak Akracing, SPC lub DXRacer. Najszerszym echem odbijają się ostatnio premiery foteli pierwszej z wymienionych firm. Zespół Akracing przemienił klasyczne krzesła obrotowe w rarytas, na który chciałoby się nieprzerwanie spoglądać. Fotele biurowe przestały tym samym być płaskimi, nudnymi przedmiotami, na których ciężko było przesiedzieć regulaminowe 8 godzin. Produkty jak Overture lub ProX zamawiane są przez zagraniczne korporacje, aby całościowo wyposażyć w nie nowe polskie oddziały. Sportowy styl ma być w takich przypadkach kojarzony także z samą marką. Zakrzywione boki foteli Akracing powinny symbolizować zaangażowanie każdego ogniwa firmy w jej biznesowe działania.

Jak pomogą waszemu zdrowiu i efektywności? Wszystkie produkty tego rodzaju (przykładowe fotele biurowe od firmy Akracing) mają szereg właściwości, które bezpośrednio wpłyną na kondycję fizyczną. Po pierwsze, można je ustawić do każdego rozmiaru i budowy ciała. Postawa ciała jest kluczem do efektywności. Regulując ustawienia pod własną fizjonomię, redukujecie negatywny wpływ pozycji siedzącej, która nie jest zbyt naturalna dla człowieka. Dopiero kubełkowe fotele obrotowe wprowadziły całkowicie płynną regulację w kilku punktach. Wcześniej była ona skokowa, co w rzeczywistości oznaczało, że odpowiadała rozmiarom ciała tylko pewnej części użytkowników, a pozostali musieli się do niej dopasowywać. Płynna regulacja dotyczy oparcia, podłokietników i wysokości siedziska. Pianka formowana jest ze specjalnego odlewu, który zarówno na oparciu, jak i na siedzisku ma imitować ludzką anatomię. Szacuje się, że nowe typy foteli biurowych pozwalają o 20% podnieść efektywność tych pracowników, którzy wszystkie obowiązki realizują komputerowo. Grupa ta staje się coraz liczniejsza.   

Jeśli spotkacie na swojej zawodowej drodze fotele biurowe o sportowym designie, postarajcie się im przyjrzeć z bliska. Tylko poprzez bezpośredni kontakt poznacie większość ich zalet. Choć oczywiście trzeba przyznać, że z daleka wyglądają także nieszablonowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here