Nie samą pracą człowiek żyje. Nic więc dziwnego, że z utęsknieniem wyczekujemy kolejnych czerwonych kartek w kalendarzu i okazji do przerwy w pracy i odpoczynku. Co sprytniejsi z dużym wyprzedzeniem planują urlop i kombinują jak maksymalnie wydłużyć sobie wolne. Trzeba przyznać, że czasem kalendarz jest dość łaskawy i wystarczy wziąć 3-4 dni wolnego, żeby mieć w sumie dwa tygodnie przerwy od pracy. Tak jest najczęściej w okolicy Świąt Bożego Narodzenia i Nowego roku.

Ale te święta mamy już za sobą. Natomiast wielkimi krokami zbliżają się Święta Wielkanocne. I choć w tym przypadku kalendarz nie daje nam szans na dwa tygodnie wolnego, to przecież nic nie staje na przeszkodzie aby samemu sobie taki urlop zafundować.

W tym roku święta wypadają idealnie wraz z początkiem kwietnia. Początek nowego miesiąca to idealny moment na wyjazd, który będzie dobrą inauguracją sezonu letniego. Ponieważ obecnie bardzo trendy jest wszelka aktywność fizyczna, ruch i sport na świeżym powietrzu warto korzystać z tego trendu i wykorzystać urlop w jak najbardziej aktywny sposób. Bardzo popularny jest ostatnio kitesurfing. To odmiana windsurfingu, tyle, że nie pływa się na desce z żaglem, a na desce do której przymocowany jest latawiec. Pozwala on na unoszenie się nad powierzchnią wody i wykonywanie najróżniejszych trików.

Obozy kitesurfingowe są już popularne w Polsce. Jednak ze względu na warunki pogodowe sezon na kite zaczyna się u nas dopiero w maju. Jeśli ktoś nie chce czekać i chce nauczyć się pływać jeszcze przed sezonem to taki obóz będzie dobrym rozwiązaniem. Ale nie tylko dla początkujących, ale również dla osób, które z kite’m miały już do czynienia. Taki wyjazd to świetna okazja do tego, żeby popracować nad formą i kondycją jeszcze przed rozpoczęciem sezonu w Polsce.

Oczywiście takie wyjazdy organizowane są przez polskie szkoły kite praktycznie non stop i można z nich korzystać przez cały rok. A więc krótka przerwa z okazji Świąt Wielkanocnych może, choć nie musi być okazją do takiego wyjazdu.

Z pewnością jednak warto spędzić ten czas aktywnie i taki właśnie trend coraz częściej można u nas zaobserwować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here