Kenia jest bardzo popularnym kierunkiem podróży turystów. Słynie z pięknych plaż oraz możliwości wybrania się na safari. To miejsce, które zachwyci amatorów pięknych widoków oraz tych, którzy chcą poznać historię tego malowniczego państwa.

Na początku warto odwiedzić portowe miasto Mombasę, gdzie znajdują się liczne plaże z niemal białym piaskiem oraz przejrzysta woda. Jest tam szeroki wybór bazy hotelowej, gdzie można pójść na dyskotekę czy do klubu. Będąc w Mombasie można spotkać prawdziwego Masaja i zrobić sobie z nim zdjęcie. Masajowie to wojownicy, żyjący w niedostępnych, górzystych rejonach Kenii. Żyją oni zgodnie ze swoją tradycją sprzed kilkunastu wieków i nadal wykonują obrzezanie kobiet. Noszą charakterystyczne stroje oraz bardzo często warkoczyki.

Jako środek transportu warto wybrać rikszę lub autobus, gdyż taksówki są bardzo drogie. W Mombasie można zakosztować ulicznych specjałów, m.in. mięsa z kozy. Znajdują się tam także liczne świątynie, m.in. Jain Temple, która jest zgodna z filozofią Ahinsy, która odrzuca wszelką przemoc wobec istot żywych. Mombasa to miasto pełne sprzeczności. Można tam zauważyć ludzi ubranych w stylu europejskim, jak i kobiety w hidżabach.

Kenia wycieczki objazdowe – safari

Kenia słynie również z safari, które znajduje się w rezerwacie Parku Narodowego. Można zobaczyc na własne oczy dzikie zwierzęta, które są niemal na każdym kroku. Znajduje się tam również Park Narodowy Tsavo, gdzie żyją czerwone słonie, zebry, lwy. Piękne widoki są również w parkach krajobrazowych, gdzie można zobaczyć wspaniałą, zapierającą dech w piersiach przyrodę.

Kenia wycieczki objazdowe – wejście na Kilimandżaro

Dla wielbicieli górskich wędrówek, możliwe jest zdobycie najwyższego szczytu Afryki, czyli Kilimandżaro. Wycieczki są z przewodnikiem i trzeba się do nich dobrze przygotować.

Na koniec warto odwiedzić wioskę Kogelo, gdzie mieszka babcia Baraka Obamy i zakosztować tamtejszego piwa, które nazywa się prezydent. To wspaniała, nietuzinkowa atrakcja na zakończenie pobytu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here