Producenci odbiorników telewizyjnych serwują nam kolejną rewolucję. Już od kilku sezonów nabywać można telewizory zgodne z technologią Ultra HD. Ta wyprzedza dotychczasową Full HD. Co to właściwie znaczy i czy przeciętny widz zauważa w ogóle różnice w odbiorze ulubionych filmów i seriali? Odpowiedź znajdziecie poniżej.

Technologia Ultra HD w telewizorze Qled

Ultra HD wymiennie nazywana 4K to innowacyjna technologia odbiorników telewizyjnych, takich jak Qled, które wyróżniają się przede wszystkim idealną rozdzielczością. W przypadku poprzedników w technologii Full HD ta wykazywała rozdzielczość na poziomie 1920×1080 pikseli. Dla porównania Ultra HD to aż 3840×2160 pikseli. 

Dla widza oznacza to odbiór obrazu doskonale czystego bez żadnych zakłóceń. To również idealnie odwzorowane barwy, zbliżone do tych naturalnych. W efekcie obraz jest czysty i wyrazisty, dzięki czemu widz ma wrażenie, jakby brał udział w nadawanym programie „na żywo”.

Najlepszy telewizor to ten w technologii Ultra HD

Jeśli ktoś zastanawia się nad wyborem nowego telewizora, to bez wątpienia wybór powinien paść na Qled. To najlepszy telewizor dostępny obecnie na rynku. Co ciekawe, parametry pikseli zgodne ze wskaźnikami 4K (Ultra HD) to tylko niektóre jego zalety. Okazuje się, że nowoczesne telewizory już dawno przestały pełnić funkcję jedynie odbiorników do oglądania filmów, seriali czy programów rozrywkowych.

Dzisiaj ważna jest też opcja smart tv, czyli taka, dzięki której ranking telewizorów wskazuje Qled na pierwszym miejscu. Odbiornik staje się nośnikiem nie tylko telewizyjnym. Zarządzany przy dostępie do sieci może być też urządzeniem do grania albo komputerem, na którym wyświetlać możemy autorskie filmy, zdjęcia i rozmaite prezentacje. Co więcej, te najlepsze telewizory mogą być zarządzane nie tylko pilotem, ale również smartfonem. To właśnie smart tv, który warto posiadać w swoim domu.

Co pokazuje nam ranking telewizorów?

Nie ma wątpliwości, że większość osób, które chcą nabyć nowy telewizor, zwracają uwagę na ranking telewizorów. To w nim na najwyższej pozycji plasuje się najlepszy telewizor, który stworzony został w najnowszej, pożądanej technologii. Biorąc pod uwagę fakt, że postęp w tym zakresie jest ogromny, warto kupować te innowacyjne, bo i one już niedługo staną się przecież standardem.

Zerkając na wspomniany ranking, zauważymy, że na szczycie tej listy plasują się telewizory wykorzystujące technologię Ultra HD, a Full HD odeszły już dawno do lamusa. Warto kupować te, które cieszą się najwyższą jakością odbioru przekazu, ale także te, które mają o wiele więcej atutów. Ważny jest też efekt wizualny. Wybieramy telewizory idealnie płaskie, które na ścianie wyglądają niczym obraz. Nasza uwaga skupia się też na ekranach o zaokrąglonych krawędziach, przez co widz ma wrażenie odbioru obrazu w wersji 3D.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here