Trochę kuchni

Dziwne to uczucie w dzisiejszych czasach, kiedy sklepowe półki dosłownie pękają w szwach, lodówki często nie można domknąć, a towarzystwo w niej samego jedynie światła, czy jakże popularnych żeberek dawno przeszło do historii. Dziwne o tyle, że bardzo, ale to bardzo często pomimo dostępu o wszelkiego rodzaju jedzenia, jakie tylko jesteśmy sobie w stanie wyobrazić, często sięgając w głąb naszych dużych nowoczesnych, wspaniałych lodówek twierdzimy, iż „znów nie ma nic do jedzenia”. Zachowanie takie jest bardzo popularne i można by rzec, iż woła o pomstę do nieba. Cóż bowiem trzeba by wymyślić, co kupić i przygotować, aby wlać zadowolenie do żołądków wszystkich domowników i spowodować radość na ich wybrednych co do rodzaju pożywienia twarzach.

Kukurydza dobra dla każdego

Można spróbować zaskoczyć domowników i któregoś pięknego dnia przygotować im do jedzenia kukurydzę. Zapewne będzie to bardzo oryginalny pomysł, ponieważ jak dotąd, taki przysmak można było jedynie kupić gdzieś na wakacjach w górach czy nad morzem.
Natomiast, jeśli chodzi o to, jak gotować kukurydzę w domu, sprawa nie jest wcale tak trudna jakby się zdawało. Przede wszystkim przy zakupie kukurydzy należy zwrócić uwagę na to, aby była ona jasnożółta i miękka. Nasza kukurydza nie może być wysuszona, ani tym bardziej twarda. Nieodpowiednia kukurydza okaże się warzywem do wyrzucenia, ponieważ jak by się nie starać, okaże się niesmaczna. W momencie, kiedy przyniesiemy do domu odpowiedniej jakości kolbę, musimy ją oczywiście obrać i umyć. Po wykonaniu tej czynności wystarczy już tylko zagotować wodę w garnku, lub wodę z dodatkiem mleka, albo samo mleko. Bez względu na to w czym będziemy gotować kukurydzę, powinniśmy wrzucić dla smaku łyżeczkę cukru. Jak gotować kukurydzę, żeby była miękka ? Ano tak, że nie należy do niej dodawać soli i trzeba ją gotować nie mniej jak piętnaście minut. Po tym czasie sprawdzamy jej miękkość, odsączamy z wody, solimy, polewamy masłem i raczymy się jej wspaniałym smakiem. Smacznego 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here