Zakupy przez internet są tak popularne nie tylko z uwagi na wygodę składania zamówień online, ale również dlatego, że są zdecydowanie tańsze. Sklepy internetowe często oferują znacznie niższe ceny na te same artykuły, które można znaleźć w sklepach stacjonarnych. Jak kupować przez internet w jeszcze niższej cenie? Na czym można zaoszczędzić?

Promocje i przeceny

Wypatrywanie promocji to pierwszy krok do niedrogich zakupów online. Większość sklepów internetowych stosuje obniżki cen do licznych produktów i to praktycznie przez cały czas – w wielu sklepach cały czas pewna grupa produktów ma obniżoną cenę. Czasami są to obniżki rzędu pięciu lub dziesięciu procent, ale często mogą być jeszcze bardziej atrakcyjne.

Promocje przybierają na sile sezonowo. W wielu sklepach online przygotowywane są specjalne oferty na Black Friday oraz na wyprzedaże letnie i zimowe. To świetna okazja, by kupić nowy pendrive albo kolekcję gier komputerowych. Wyprzedaże sezonowe dotyczą nie tylko sklepów odzieżowych, choć to one są najbardziej widoczne w galeriach handlowych, ale także innych branż. Przed świętami albo na początku stycznia dużo taniej można kupić nie tylko płaszcze i kurtki, ale także komputery, telewizory i sprzęt AGD.

Newslettery i oferty specjalne dla klientów

Jeśli do tej pory wydawało Ci się, że newslettery to takie nudne gazetki promocyjne, które informują klientów o tych ofertach, które i tak znajdują się na stronie sklepu, to warto zmienić podejście. Coraz więcej sklepów stosuje specjalne rabaty i promocje dostępne tylko dla tych klientów, którzy są odbiorcami newsletterów.

Zapisanie się na listę mailingową może wiązać się z otrzymaniem rabatu już na start – za sam fakt dopisania się do bazy subskrybentów, ale warto pozostać odbiorcą treści reklamowych w tych sklepach, z których często korzystamy, ponieważ to bardzo dobre źródło informacji o bieżących promocjach.

Darmowa dostawa

To jeszcze jeden ze sposobów na obniżenie ceny zakupów – skorzystanie z darmowej dostawy. Niektóre sklepy online oferują ją do zakupów powyżej określonej kwoty albo do zakupu konkretnych produktów z oferty. Jeśli zamierzasz kupić głośnik bluetooth i zastanawiasz się nad dwoma zbliżonymi modelami, to upewnij się, bo może jeden z nich posiada opcję darmowej dostawy, co pozwoli zaoszczędzić Ci przynajmniej kilkanaście złotych. Ekspert sklepu Morele.net radzi, by korzystać z filtrowania wyników, gdy przegląda się ofertę w danej kategorii. Produkty można sortować po cenie albo wybrać tylko te, które posiadają opcję darmowej przesyłki. To wygodne rozwiązanie, które pozwoli szybko wyłuskać z całego asortymentu tylko te przedmioty, które faktycznie opłaca się w danym momencie zakupić.

Tanie kupowanie przez internet nie jest trudne. Wystarczy porównywać ceny w kilku sklepach, upewniać się, czy wybrany sklep oferuje jakieś dodatkowe rabaty za zapis do newslettera lub darmową dostawę za zakupy powyżej określonej kwoty. Przepłacanie za ubrania, buty czy sprzęt komputerowy nie ma sensu – zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na coś zupełnie innego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here