Zbliża się ważna okazja – urodziny Twojego szefa lub po prostu Boże Narodzenie, a Ty wciąż nie wiesz, jaki prezent dla dyrektora przypadnie mu do gustu, a jednocześnie postawi w dobrym świetle Ciebie jako pracownika? Wybór takiego podarunku nie jest łatwym zadaniem – powinien być bowiem dostosowany do gustu pracodawcy, relacji panujących w firmie oraz powagi piastowanego przez przełożonego stanowiska. Jeżeli w Twojej pracy panuje luźna atmosfera, również w relacjach kierownik-pracownicy, prawdopodobnie możesz sobie pozwolić na śmieszny prezent dla szefa, jednak warto zachować umiar i okazać kierownikowi szacunek. A jeśli firma jest silnie zhierarchizowana, prezent dla dyrektora musi być elegancki i podkreślać powagę jego stanowiska. Sprawdź nasze pomysły na prezent dla szefa!

Prezent dla dyrektora – postaw na klasykę

Klasyczny podarunek dla szefa to sprawdzone rozwiązanie – jest elegancki i w dobrym tonie. Warto pomyśleć nad gustownym dodatkiem. W końcu na kierowniczym stanowisku prezencja odgrywa niezwykle ważną rolę. Poza dobrze skrojonym garniturem to właśnie drobiazgi budują obraz dyrektora wśród pracowników, klientów, czy partnerów biznesowych. Możesz się zdecydować na:

  • spinki do mankietów – dostępne zarówno w prostych, męskich wzorach, jak i tych nieco bardziej subtelnych, kobiecych. To drobiazg, który przyda się na wysokim stanowisku – pozornie niewidoczny, doskonale prezentuje się w sytuacjach biznesowych, np. przy powitaniu czy podpisywaniu dokumentów.
  • krawat lub mucha – musi być jednak bardzo dobry gatunkowo, najlepiej z eleganckim, klasycznym wzorem. Postaw na krawat jedwabny, trwały i w dobrym guście.
  • zegarek – jako że nie należy do najtańszych gadżetów na prezent, zwykle jest dobrym wyborem na podarunek od kilkorga współpracowników. Miłośnikowi klasyki i nieco staromodnych rozwiązań powinien przypaść do gustu model z nakręcanym mechanizmem. Bardziej nowoczesnym panom poleca się wygodniejsze zegarki na baterie.
  • spinka do krawata – doda szyku i elegancji każdej stylizacji. Najbardziej uniwersalna będzie prosta – złota bądź srebrna.
  • pióro wieczne lub kulkowe – taki elegancki drobiazg podkreśli powagę wysokiego stanowiska, szczególnie w momencie podpisywania ważnych dokumentów biznesowych.
  • wizytownik – doskonałym wyborem będzie ten wykonany ze skóry – elegancki i trwały. Taki prezent urodzinowy bądź gwiazdkowy przyda się zwłaszcza osobie wysoko postawionej, do zadań której należy pozyskiwanie nowych klientów czy partnerów biznesowych.
  • teczka konferencyjna bądź aktówka – idealny wybór dla szefa, który często bierze udział w konferencjach i spotkaniach biznesowych – zrobi dobre wrażenie na partnerach i wysoko postawionych osobach z branży.
  • skórzana torba na ramię – to propozycja dla szefów ceniących wygodę, jednak chcących zachować styl i klasę. Wygodna i niekrępująca ruchów, a jednocześnie trwała i elegancka, będzie doskonałym pomysłem np. na prezent pod choinkę dla szefa, który często odbywa krótkie podróże służbowe lub zdarza mu się pracować w terenie.

Jeśli chcesz zdecydować się na zabawny prezent dla dyrektora, wybierz którąś z powyższych propozycji, ale z nietuzinkowym wzorem. Spinki do mankietów lub krawata związane z hobby Twojego szefa, np. motocyklami czy wędkarstwem? Czemu nie – jeżeli tylko w firmie panują wystarczająco swobodne relacje. Nawet jeśli nie założy ich na ważne spotkanie służbowe, może wystąpi w nich na przyjęciu gwiazdkowym w Waszej firmie? Albo nawet na rodzinnej uroczystości – przecież nie samą pracą człowiek żyje!

Dobrym pomysłem może być również wykonanie graweru na wybranym drobiazgu. Na stronie galante.pl masz możliwość zamówienia wybranej dedykacji na przedmiotach ze skóry bądź metalu. Możesz też umieścić wykonane w ten sposób życzenia na eleganckiej tabliczce, schowanej w pudełku lub w stylowej, drewnianej skrzynce z prezentem dla dyrektora. Tu również możesz wybrać bardziej klasyczny tekst lub popisać się wyobraźnią i dowcipem.

Wiele zależy od relacji panujących w firmie, jednak prezent dla dyrektora zawsze powinien podkreślać jego pozycję. Dlatego postaw na klasykę, ewentualnie ze szczyptą humoru.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here