To estetyka zainspirowana życiem morskim i funkcjonalność pokierowana wymogami życia w metropolii: to właśnie sprawia że takie produkty stają się jedyne i wyjątkowe. A apartamenty, nie tylko te nadmorskie nabierają nowej jakości i oryginalne, rzucającego się w oczy stylu.

Styl marynarski nie jest może jednym z głównym trendów w aranżacji mieszkań, raczej jest on niszowy – ale właśnie dzięki temu jest niebanalny a mieszkania zaaranżowane w takim stylu to często prawdziwe arcydzieła od których ciężko oderwać wzrok. Inspiracją były kształty staroświeckiej sztuki marynarskich supłów i charakterystyka sugestywna i atrakcyjna. Po długim szukaniu i testowaniu różnych materiałów producenci zaakceptowali w szczególności technikę wiązania, która stała się charakterystyczna dla tych kolekcji wyposażenia.

Cechami charakterystycznymi dla stylu marynarskiego są plażowe kolory – najczęściej biel zestawiona z niebieskim (nawet granatowym). W akcentach jako dodatek może pojawić się kolor czerwony. Ważnym element są dodatki i dekoracje kojarzące się z morzem i wakacjami takie jak koło ratunkowe, kotwica, latarnia morska oraz muszle. Cechą charakterystyczną dla tego stylu jest także minimalizm w formie – meble muszą być proste wykonane z jasnego lub bielonego drewna.

Może i mieszkasz w wielkim mieście, ale jak tylko zapanuje u Ciebie styl marynarski to od razu poczujesz wakacyjny styl i powiesz świeżej morskiej bryzy. Korzenie tego stylu sięgają malowniczych, francuskich domków nad Morzem Śródziemnym.  Ludzie pokochali ten styl i przenieśli go najpierw w głąb Francji a później już szybko zaczął się rozprzestrzeniać po całej Europie.

Obecnie jego popularność jest niepodważalna i często jest on opisywany w magazynach o wnętrzach i stylach.  Branża modowa, meblarska i dekoracyjna także wychodzą naprzeciw ponieważ na rynku nie ma problemu aby znaleźć odpowiednie meble, poduszki, pufy, dekoracje ścienne czy stojące.

Ciekawą opcją są oryginalne komplety  wyposażenia , które wyróżniają się żywością i różnorodnością tekstury, co pozwala na tworzenie przestrzeni funkcjonalnej i atrakcyjnej. Wszystkie produkty, począwszy od poduszek dekoracyjnych, poduszek do siedzenia na podłodze, aż do taboretów- wykonywane są tą samą techniką wiązania. Taborety z drewna i pierścienie, które wzmacniają splot są produkowane w całości metodami nieprzemysłowymi. To nadaje im lekkości i oryginalności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here