Szamponetka czy szampon koloryzujący – jak rozjaśnić włosy?

Znudził ci się kolor twoich włosów? Masz ochotę na zmiany, a przede wszystkim chciałabyś rozjaśnić swoje włosy o kilka tonów? Jaki produkt będzie do tego najlepszy i najskuteczniejszy – szamponetka czy może szampon koloryzujący?

Rozjaśnianie włosów

Rozjaśnianie włosów szamponetką to zabieg, który sprawi, że twoje włosy będą o ton czy kilka tonów jaśniejsze. Jeśli chcemy, aby zmiana była naprawdę spektakularna, najlepiej jednak udać się do specjalisty, który odpowiednio się tym zajmie. Rozjaśnianie włosów szamponetką pozwala na zmianę koloru włosów o jeden lub dwa tony. Dzięki szamponetce możemy zrobić to same i wybrać produkty, które są przeznaczone do użytku w domu. Musimy pamiętać o odpowiednim doborze kosmetyków do kondycji naszych włosów, a także efektu, jaki chcemy uzyskać.

Istnieje wiele domowych metod rozjaśniania włosów, jak np. użycie cytryny, miodu, octu winnego, rumianku czy po prostu wyjście na słońce z mokrą głową. Jednak środki te nie są tak skuteczne, jak np. szampon koloryzujący czy rozjaśnianie włosów szamponetką.

Szamponetka czy szampon koloryzujący?

Szamponetki to jednorazowy pakiet substancji myjących zawierających m.in. pigment. Nie wnikają w głąb włosa, jedynie tworzą warstwę koloru na jego powierzchni. Nie zawierają amoniaku. Rozjaśnianie włosów szamponetką nie jest trwałym zabiegiem, kolor jest zmywalny po 5-8 myciach głowy, w zależności od firmy, której produkt wybierzemy. Rozjaśnianie włosów szamponetką nie uszkadza więc włosów i nie pozostawia trwałego koloru. Dodatkowym atutem jest fakt, iż rozjaśnianie włosów szamponetką daje efekt kosmyków jaśniejszych o przynajmniej jeden czy dwa tony.

Szampon koloryzujący, tak samo jak szamponetka, nie jest szkodliwy dla włosów, natomiast jego efekt utrzymuje się trochę dłużej, bo zazwyczaj jest to od 8 do 20 myć. Przeznaczony jest jednak dla osób, które chcą pogłębić swój naturalny kolor lub delikatnie go przyciemnić. Dlatego lepszym produktem do rozjaśniania włosów będzie szamponetka. W drogeriach do wyboru mamy szeroką gamę różnego rodzaju szamponetek. Jedną z najbardziej znanych marek jest Joanna, która dopasowuje swe produkty do potrzeb różnych kobiet. Jej wyroby nie zawierają amoniaku ani przeciwutleniaczy, co wiąże się z tym, że nie niszczą włosów. Dodatkowo rozjaśnianie włosów szamponetką odbuduje i ochroni włosy dzięki zawartości keratyny. Dostępne kolory to m.in. piaskowy blond, perłowy blond, malinowa czerwień, wiśniowa czerwień, orzechowy brąz, kasztanowy brąz, czekoladowy brąz itd.

Rozjaśnianie włosów szamponetką jest prostsze dzięki produktom od L’Oréal, a dokładniej dzięki całej gamie kolorów COLORISTA. Firma w swojej ofercie posiada zarówno odcienie dla blondynek, jak i dla brunetek. Jeśli rozjaśnianie włosów szamponetką ma być efektem trwałym, pozostającym z nami na dłużej, powinniśmy poszukać czegoś dla siebie właśnie w tej ofercie.

Na rynku znajdziemy wiele produktów, które pozwolą na rozjaśnianie włosów szamponetką. Jeśli chcemy uzyskać szybki efekt, sięgamy właśnie po szamponetki, które bez żadnych problemów, w zaciszu domowym rozjaśnią nam włosy, jak również po szampony bądź kremy koloryzujące. Wybór zależy tu od tego, jak długo chcemy utrzymać nowy kolor. Pamiętajmy również o odpowiednim zadbaniu o nasze włosy zarówno przed zabiegami, jak i po nich, aby na długo pozostały w dobrej kondycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here