Spalanie tłuszczu

Spalanie tłuszczu nie zawsze jest tak łatwe jakim mogłoby się wydawać. Bardzo często nasze dobre zamiary kończą się jedynie na planach, a jeśli nawet uda nam się je wcielić w życie, rzeczywistość niestety bardzo szybko je weryfikuje i nie osiągamy wyznaczonego sobie celu. Nie należy się jednak poddawać, spalanie tłuszczu jak wiele innych rzeczy nie należy do najłatwiejszych, ale skoro już postawiliśmy sobie je jako wyzwanie, z całą pewnością mamy ku temu dobre powody.

Siła motywacji!

Dlatego też w przypadku spalania tłuszczu motywacja jest niezwykle ważna. Nie do końca chodzi o to, by wstając co rano powtarzać sobie przed lustrem frazę „spalanie tłuszczu”. Niektórym być może sposób ten pomaga, ale nie należy on do najskuteczniejszych. Aby zmotywować się do pracy powinniśmy więc nie zapominać o tym jakie powody skłoniły nas do podjęcia się tego zadania. Pamiętajmy o tym co tak naprawdę jest naszym celem i starajmy cieszyć się z najmniejszych nawet sukcesów, nawet jeśli będą one naprawdę małe.
Jeśli więc kwestie motywacji mamy już za sobą należy wziąć się do pracy. Ważne, byśmy pamiętali, że spalanie tłuszczu wcale nie musi być tak ciężkie jak można usłyszeć. Owszem, zgodnie z tym co mogliście przeczytać na początku, nie jest to najłatwiejsze zadanie jakie możemy przed sobą postawić, jednak jak w niemal każdej dziedzinie, tak i w przypadku spalania tłuszczu istnieje kilka prostych sposobów, tak zwanych life hacków, które z całą pewnością ułatwią nam nieco drogę do wyznaczonego celu.

Odpowiednia dieta nie musi być rygorystyczna

Spalanie tłuszczuJednym z takich trików jest odpowiednia dieta. Oczywiście, spalanie tłuszczu nie musi od razu oznaczać wielce rygorystycznego jadłospisu, którego chcąc nie chcąc musimy się kurczowo trzymać. Warto jednak wziąć sobie do serca na przykład fakt, że przy pracy nad spalaniem tłuszczu lepiej jest unikać w naszej diecie zbyt dużej ilości węglowodanów oraz produktów, które powodują nagłe skoki poziomu cukru we krwi. Dlatego też nie powinniśmy jadać takich produktów na przykład jako ostatni posiłek przed snem. Pamiętajmy również o tym, iż niektóre z produktów takich jak na przykład czerwone mięso również mogą spowodować dosyć wysokie skoki insuliny w naszej krwi, dlatego ich także powinniśmy unikać.
Co więc spożywać? Jeśli pracujemy nad spalaniem tłuszczu z całą pewnością powinniśmy dostarczać do organizmu białko, które cechuje się wolnym jego trawieniem. Nie musimy długo szukać. Wystarczy sięgnąć po białe mięso. Śmiało możemy zajadać się więc kurczakiem lub indykiem. Jest to szczególnie ważne przy spalaniu tłuszczu, ponieważ w czasie trawienia takiego pokarmu uwalnia się glukagon, który pomaga zamieniać węglowodany na energię!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here