sombre hair

Po kilku sezonach królowania ombre hair oraz flamboyage przyszła moda sombre. To nowa technologia farbowania włosów, która od dwóch sezonów podbija serca wszelkich wielbicielek farbowania włosów. Co toż jest sombre? Jak je zrobić? Czym różni się od standardowego ombre? Oto co musisz wiedzieć. Sombre to nic innego jak lepsza wersja dobrze znanego ombre. Koloryzacja polega na rozjaśnieniu końcówek o jeden, maksymalnie o dwa poziomy w stosunku do koloru bazowego. Dobrze wykonane sombre przypomina drobne pasemka, jakie dają efekt delikatnie rozświetlonych słońcem włosów. W przeciwieństwie do ombre, włosy zafarbowane ową techniką wydają się o mnóstwo gęstsze, bardziej przyjemne oraz przyjemne. Więc sombre jest tak doskonałe dla kobiet o cienkich włosach, które pragnęłyby optycznie zwiększyć masę swojej fryzury. Sombre wygląda podobnie dobrze u brunetek jak i blondynek, choć u tychże pierwszych często wynik jest o zdecydowanie bardziej ważny. Trudność farbowaniu włosów metoda sombre polega na tym, aby osiągnąć jak bardzo łatwy wynik. Rozjaśnianie powinno być wolne oraz prawie niewidoczne, zatem najlepszy efekt odnosi się, jeśli jaśniejsze pasemka rozpoczynają się już parę centymetrów poniżej nasady włosów. Należy przy tym zadbać, aby przejście pomiędzy górą a dołem było jak bardzo proste a końcówki były cieplejsze maksymalnie o dwa tony Kobiety nie wyłącznie w Polsce, i na całym globie wprost oszalały na temacie sombre hair.

na czym polega moda sombre hair

Koloryzacja włosów sombre – które jest zalety?

Chyba niewątpliwą zaletą jest wspomniany już wyżej naturalny wynik koloryzacji. Mnóstwo kobiet chce zmiany w stanie fryzury, natomiast także obawiają się one, iż zmiana będzie za sztuczna. Natomiast dobrze przygotowane sombre – zakładając oczywiście wykorzystanie odcieni podobnych do naturalnie występujących – w postaci dyskretnej podkreśla urodę, odmładza oraz rozświetla. Jest toż także fryzura na tyle uniwersalna, iż pasuje kobietom w różnym wieku, niezależnie od wykonywanego zawodu, zaangażowań oraz sposobu. Kolejną niekwestionowaną korzyścią sombre jest fakt, iż – w przeciwieństwie do tradycyjnych pasemek lub jednolitego koloru, znacząco różniącego się od zwykłego – odrost nie jest bardzo widoczny, więc koloryzację można wykonywać stosunkowo rzadko. Jest to także domowemu budżetowi, jak oraz samym włosom i ich formy.

Koloryzacja sombre – jak się do niej przygotować?

Farbowanie sombre jest na tyle wymagającym wyzwaniem, iż lepiej zaniechać samodzielnych prób oraz od razu dać się w ręce lekarza. W klubie z tym istotnym etapem jest odnalezienie tego właściwego – zajmującego się dobrymi opiniami, mogącego pochwalić się wieloma ciekawymi sombre (najlepiej pod formą zdjęć „przed oraz po”).Trzeba także sprawdzić, jaki rodzaj artykułów do koloryzacji jest stosowany w danym salonie. Jest toż najbardziej ważne wówczas, jeśli zdarzały się nam już wcześniej reakcje uczuleniowe na tematy farb fryzjerskich lub rozjaśniaczy. Zanim więc zdecydujemy się na koloryzację, możemy poprosić o przeprowadzenie tzw. otwartej próby, która polega na pokryciu odrobiny sposobu na skórę za uchem. Gdy nie wystąpią żadne objawy niewłaściwe, możemy swobodnie poddać się farbowaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here