soda oczyszczona

Sposobów na pielęgnację twarzy i ciała jest bardzo wiele. Wiele z nas nauczyło się tego od naszych matek i babek. Są to tak zwane domowe sposoby, kosmetyki, które przyrządza się w domu, a ich receptura bazuje na składnikach z kuchni czy apteczki.

Pielęgnacyjna moc sody oczyszczonej

Soda oczyszczona, to nic innego jak wodorowęglan sodu. Jest to substancja, którą często wykorzystujemy do czyszczenia różnych powierzchni i rzeczy w domu. Ma ona jednak wiele więcej zastosowań, poza tym idealnie nadają się do oczyszczania skóry. Przed pierwszym użyciem sody do płukanki czy maseczki, koniecznie musimy sprawdzić, czy nie mamy na nią uczulenia. Test uczuleniowy najlepiej jest wykonać na ręku, w miejscu mało widocznym.

Maseczka z sody oczyszczonej

Bardzo prostym sposobem oraz wykorzystywanym najczęściej jest przygotowanie z sody oczyszczonej maseczki. Odświeży ona naszą skórę oraz sprawi, że stanie się jędrniejsza. Aby ją wykonać potrzebować będziemy jednej lub dwóch łyżek sody, soku z połowy cytryny i dwóch łyżek miodu. Wszystkie te składniki mieszamy ze sobą, a następnie kładziemy ją na twarz na około piętnaście minut. Po tym czasie musimy bardzo dokładnie spłukać maseczkę letnią wodą.

soda oczyszczona a pielęgnacja twarzy

Oczyszczanie twarzy sodą

Soda oczyszczona jest również idealnym składnikiem na domowy peeling. Do jego wykonania potrzebujemy sody oczyszczonej, soli morskiej, a także płynu lub żelu do mycia twarzy. Mieszamy ze sobą łyżeczkę sody z połową łyżeczki soli morskiej i z żelem do mycia twarzy. Peeling który powstał nakładamy na twarz i okrągłymi ruchami masujemy skórę twarzy. Takiej mieszanki, możemy używać nawet co kilka dni. Jest on nie tylko naturalny, ale również skuteczny.

Maseczka złuszczająca

Maseczka ta pomoże nam złuszczyć skórę i usunąć nadmiar martwego naskórka z twarzy. Dzięki niej nie tylko nawilżymy skórę twarzy, ale również pozbędziemy się poszarzałej cery, a będziemy się cieszyć świetlistą. Do wykonania maseczki złuszczającej potrzebujemy sody oraz oleju kokosowego. Mieszamy sodę i olej w proporcjach 1:2, przede wszystkim przy pierwszym stosowaniu. Natomiast jeśli sprawdzimy reakcję skóry i będziemy mieć pewność że jej maseczka odpowiada, możemy proporcje wyrównać (1:1).

Płyn do mycia twarzy

Z sody możemy też przygotować płyn do mycia twarzy. W połączeniu z wodą można używać go oczyszczania skóry twarzy, na przykład do pozbycia się resztek makijażu. Maseczka ta bardzo skutecznie odblokowuje pory, dzięki czemu skóra stanie się gładka. Mieszamy 1/2 łyżeczki sody z kilkunastoma kroplami wody. Przed jej nałożeniem najlepiej zwilżamy twarz. Masujemy twarz okrężnymi ruchami i zmywamy letnią wodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here