Skuteczna ochrona intymna

Zdrowie intymne to bardzo ważna kwestia w życiu każdej kobiety. Zadbaj o nie przy zastosowaniu czterech podstawowych zasad!

Po pierwsze: zapobiegaj!

Podstawą dbania o zdrowie intymne jest właściwa higiena. Dlatego stosuj do niej jedynie środki przeznaczone do higieny intymnej. Dokładnie sprawdzaj przed ich zakupem skład – niektóre niewiele różnią się od zwykłego mydła…

Wybieraj te produkty, które nie zawierają konserwantów, detergentów czy parabenów. Warto natomiast, żeby pH środka było neutralne, sprzyjające rozwojowi naturalnej flory bakteryjnej pochwy.

Po drugie: reaguj!

Najczęściej pierwszymi objawami, które wskazują na zaburzenie zdrowia intymnego są:

  • Zmiany śluzu z pochwy (konsystencja, kolor, zapach)
  • Podrażnienia miejsc intymnych
  • Świąd lub pieczenie sfer intymnych

Jeśli czujesz się gorzej lub odczuwasz którykolwiek z powyższych objawów – czas na reakcję! Najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie środków antybakteryjnych i antygrzybicznych, które załagodzą stan podrażnienia i pomogą w przywróceniu właściwego stanu.

Warto też poznać przyczyny infekcji intymnych, by móc im zapobiegać.

Po trzecie: chroń!

O swoje zdrowie intymne należy dbać i je chronić – przede wszystkim w czasie zmian hormonalnych (np. ciąża, menopauza, antykoncepcja hormonalna), osłabionej odporności (antybiotykoterapia) oraz w przypadku nawracających problemów intymnych.

W tym celu stosuj podwójną osłonę ochronną pod postacią probiotyku ginekologicznego. To długotrwała ochrona i wsparcie w odbudowie właściwej mikroflory układu moczowo-płciowego i pokarmowego.

Po czwarte: lecz!

Pierwsze objawy zaburzenia zdrowia intymnego nie ustępują, a dołączyły kolejne? Oznacza to czas na wizytę u ginekologa. Zanim nadejdzie czas badania możesz sobie pomóc, stosując dostępny bez recepty lek dopochwowy.

Piramida zdrowia intymnego

Wszystkie powyższe zasady można ułożyć w piramidę: podstawą jest właściwa  higiena intymna, powyżej znajduje się szybka reakcja w przypadku wystąpienia objawów (mogących zwiastować infekcje) i długotrwała ochrona, a u samego szczytu – leczenie w razie wystąpienia problemów intymnych.

Zajrzyj na stronę piramidazdrowiaintymnego.pl i dowiedz się na ten temat jeszcze więcej!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here