Ścianki akustyczne

Pracodawcy coraz częściej zwracają uwagę na zadowolenie swoich pracowników. I nie chodzi tu o wysokość ich wypłaty, ale przede wszystkim komfort na miejscu pracy. Wydatki na lepsze miejsce pracy zwyczajnie się opłacają, właśnie dlatego w przestrzeniach typu open space coraz częściej pojawiają się ścianki akustyczne ze szkła lub innego materiału.

Dlaczego w open space warto dbać o akustykę?

Tworzenie biur na zasadzie open space jest coraz popularniejsze. Takie rozwiązanie pozwala wygodnie zarządzać przestrzenią i jest ekonomiczne. Ma jednak swoje wady, a kwestią na którą najczęściej narzekają pracownicy jest nadmierny hałas. Niezbyt dobrze oceniany jest też brak prywatności.

Ten problem dostrzegają też pracodawcy, bo nadmiar hałasu źle wpływa nie tylko na samopoczucie pracowników, ale również na wydajność i jakość ich pracy. Rozwiązaniem jest odpowiednia liczba salek konferencyjnych, ale też stosowanie ścianek akustycznych ze szkła lub innego materiału.

Zastosowanie ścianek akustycznych

Ścianki akustyczne ze szkła często stosowane są do oddzielania salek konferencyjnych od reszty przestrzeni biurowej. Dzięki temu hałas nawet z burzliwych spotkań nie przeszkadza pozostałym osobom pracującym na open space. Do tego salki można budować w głębi budynku, tak by nadal miały dostęp do naturalnego światła

Jednak ścianki akustyczne można też z powodzeniem stosować w pozostałej przestrzeni biurowej, rozdzielając określone strefy lub zespołu na open space. Dzięki temu można zredukować poziom hałasu, z którym w trakcie pracy muszą mierzyć się pracownicy.

Dlaczego warto wybrać ścianki akustyczne ze szkła?

Na rynku dostępne są różnego rodzaju ścianki akustyczne, wykonane z różnych materiałów, stanowiące ścianki działowe lub tylko przepierzenia ograniczające ilość hałasu. Jednym z najlepszych rozwiązań są jednak stosowanie ścianek akustycznych ze szkła montowanych jako ścianki działowe.

Szklane ścianki akustyczne są estetyczne, dobrze tłumią dźwięk i pasują praktycznie do każdego wystroju wnętrza. Do tego nie zabierają dostępu do światła słonecznego, i dają poczucie przestronności. A jeśli w jakiś częściach budynku wymagana jest większa prywatność to zawsze można zastosować ścianki wykonane w całości lub częściowo z mlecznego szkła.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Esglas.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here