Plecak do biegania – jaki będzie najlepszy dla osoby startującej w triathlonie?

0
980

Plecaki do biegania są takimi gadżetami, na które decydują się osoby, które mają w planach dłuższe treningi lub też start w jakiś zawodach – na przykład w triathlonie. Wyobraźmy sobie bowiem wielogodzinny bieg po bardzo zróżnicowanym terenie i w zmiennych warunkach – dobrze jest jednak mimo wszystko mieć możliwość zabrania ze sobą kilku podstawowych rzeczy w taki sposób, aby było to komfortowe. W takim przypadku plecak sprawdzi się idealnie- jak wybrać najlepszy dla nas model?

Pojemność plecaka

Plecaki do biegania powinny być jednocześnie lekkie i komfortowe do transportowania, ale też powinny pomieścić cały ekwipunek, który chcielibyśmy ze sobą zabrać. W sprzedaży znajdziemy różne wielkości takich plecaków, pojawia się więc pytanie, jaka wielkość będzie najbardziej optymalna. Najmniejsze modele to plecaki do biegania o pojemności około 3-5 l, a największe dostępne na rynku modele mieszczą aż 15 l. Tym samym, aby być zadowolonym z zakupu, najlepiej od razu zastanowić się, co będziemy chcieli do takiego plecaka spakować. Podczas wielogodzinnego biegu, na pewno warto zabrać odpowiednią ilość wody, a także batony energetyczne lub też żywność, która pozwoli uzupełniać nam spalane kalorie. W szczególnych warunkach, a więc w terenie górzystym lub też podczas biegów, które odbywają się w zimniejsze pory roku, możemy potrzebować również jakieś elementy odzieży. Kiedy już przemyślimy wszystko, co będzie stanowiło nasz ekwipunek- możemy zdecydować o tym, jak duży plecak do biegania będzie nam potrzebny.

Co jeszcze może okazać się bardzo istotne?

Podczas dokonywania wyboru zwróćmy uwagę na to, czy plecak jest uszyty z wytrzymałej tkaniny, powinien bowiem dobrze sprawdzać się w terenie. Jednocześnie, tkanina musi być lekka i najlepiej, aby dobrze radziła sobie z wodą i wilgocią.

Nie bez znaczenia jest też to, w jaki sposób taki plecak ma rozmieszczone kieszenie. Główna komora zazwyczaj jest otwierana od góry, umożliwia się przechowywanie czegoś, po co będziemy sięgać rzadziej, gdyż można się do niej dostać tylko poprzez całkowite zdjęcie plecaka. Dlatego też dobre plecaki do biegania posiadają oczywiście specjalną rurkę, którą zawiesza się na klatce piersiowej, a która umożliwia picie wody z bukłaka umieszczonego we wnętrzu plecaka. Bardzo ważne są też wszelkie kieszenie boczne w których można umieścić te rzeczy, do których chcemy mieć szybki dostęp podczas biegu. Kupując plecak na pewno dobrze jest go przymierzyć, zarówno po to, aby dobrze dobrać rozmiar do budowy ciała, ale też, aby sprawdzić, czy korzystanie z niego będzie wygodne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here