dekoracje kuchenne

Kto powiedział, że dekorować możecie tylko salon, sypialnie czy przedpokój? Kuchnia również może być miejscem, któremu możecie nadać odrobinę charakteru przez wprowadzenie swoich dekoracji. W końcu spędzacie tam sporo czasu, więc warto jest zadbać o to, aby się wam podobała, prawda? Poniżej kilka pomysłów dotyczących dekoracji kuchni. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/dekoracje-do-kuchni/

Dekoracje do kuchni na blat

Na blacie w kuchni jest dużo przestrzeni, którą można zagospodarować na drobne dekoracje. Na jakie się zdecydować? Idealnie sprawdzą się ozdobne słoiczki, naprawdę cudownie wyglądają przesypane do niego produkty takie jak mąka, ryż, cukier, sól, przyprawy, makaron, kasze, płatki na mleko itp. Możecie je również podpisać za pomocą naklejek i ustawić np. na półce lub blacie ułożone w rządku.

Możecie pokusić się również o coś więcej. Samodzielnie możecie przygotować tablicę, pomalowaną specjalną farbą kredową. Na tablicy umieście napis „Menu„. Codziennie możecie wypisać to co planujecie zrobić na obiad czy na kolacje. Pomoże to uniknąć irytujących pytań drugiej połówki czy dzieci na pytanie co będzie do jedzenia. Będzie wystarczyło tylko wskazać na jadłospis i problem z głowy.

Dekoracje do kuchni na parapet

Parapet w kuchni jest wprost doskonałym miejscem na umieszczenie na nim kilku ciekawych dekoracji.

Najlepszym, a dodatkowo najprostszym sposobem jest zdecydowanie założenie ziół na parapecie. W takim ogródku jak najbardziej wskazane jest hodować zioła takie jak np. bazylia, oregano, mięta, lawenda itp. Są one nie tylko piękne i proste do wykonania, ale również bardzo funkcjonalne.

Dekoracje do kuchni na ścianę

Nie zapominajcie o dekoracji ścian w kuchni! Poza grafikami oraz napisami, które możemy umieścić  na ścianę mamy kilka ciekawych dekoracji. Są to np. tablica korkowa. Możecie ją ozdobić i całkowicie zmienić jej wygląd. Wystarczy ją udekorować po swojemu.  Aby ją wykonać należy zwyczajnie wyciąć materiał o tym samym kształcie oraz przypiąć go małymi pineskami. Nie bójcie się eksperymentować!

Zobacz też: http://lapetit.pl/dekoracje-do-lazienki-ktore-musisz-miec/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here