Perfekcyjne rozpoczęcie każdego filmu

Wielu z nas próbowało chociaż raz zostać twórcą filmów. Oczywiście wzorowaliśmy się na twórcach z wielkich platform do publikacji filmów jak np. YouTube. Każdy szanujący się twórca na początku każdego filmu przedstawia nazwę swojego kanału. Jest to jakby autoreklama, musi być dopracowana niemalże do perfekcji, ponieważ będzie się ukazywała na początku każdego filmu. Takie rozpoczęcie nazywa się intro. Jak stworzyć intro, które przykuje uwagę widza a jednocześnie będzie optymalne czasowo i graficznie, na co trzeba zwracać największą uwagę w tym przedsięwzięciu.

Jak zrobić intro, którym można się pochwalić na filmie?

Pierwszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić jest wybór odpowiedniego programu do obróbki plików wideo. Dzisiaj bardziej stawiamy na jakość, więc powinniśmy wykonać intro w trzy – wymiarowej rzeczywistości, czyli w 3D. Tak jak już wspominałem, musimy wybrać odpowiedni program do zrobienia intra. Na rynku są dostępne setki takich programów, mamy do wyboru programy z płatną licencją oraz z darmową. Płatne programy oferują pełne możliwości danej aplikacji, natomiast darmowe mają te możliwości mocno ograniczone oraz nierzadko już podczas renderowania dodawany jest niestety znak wodny danej firmy w którymś z rogów bądź na górze ekranu. Jak to mówią coś za coś. Niestety nie można mieć super programu za darmo. Od siebie mogę polecić oprogramowanie firmy Sony, program nazywa się Sony Vegas. Program na bieżąco jest uaktualniany. Jego proces działania jest płynny co daje nam optymalny sposób pracy. Korzystam z tego oprogramowania i szczerze mogę je każdemu polecić. Odnośnie obsługi, w sieci znajdziemy poradniki jak wszystko zrobić, krok po kroku. Po wybraniu programu powinniśmy wybrać jakoś z jaką utworzymy intro. Proponuje wybrać najwyższą jakość jaka jest tylko dostępna w wybranym przez nas oprogramowaniu. Przy tworzeniu intra, bardzo fajnie wygląda odpowiednio dobrana muzyka do efektów wizualnych. Wszystko musi stanowić jedną całość i być spójne, ponieważ intro nie jest zbyt długie. To tylko kilka sekund i jeśli cokolwiek będzie odstawało od reszty, zostanie to negatywnie odebrane, a tego na pewno nie chcemy.

Przedstawiłem najważniejsze rzeczy na jakie trzeba zwracać uwagę podczas tworzenia intra. Teraz już każdy będzie wiedział, jak zrobić intro.

www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here