Czy w codziennej pielęgnacji zębów może być coś trudnego? Wszyscy przecież każdego dnia sięgamy po swoje szczoteczki i pasty i sądzimy, że używamy ich w sposób prawidłowy i efektywny. Niestety, dobra klinika stomatologiczna zwróci naszą uwagę na to, że takie szczotkowanie często jest niewystarczającym zabiegiem. Jeżeli marzy nam się od dawna hollywodzki uśmiech, musimy osiągnąć go swoją ciężką pracą i systematycznością.

Naturalnie samo szczotkowanie zębów jest zabiegiem zdecydowanie najważniejszym. Jeśli zdarza nam się czasem o nim zapomnieć, koniecznie musimy to zmienić. Możemy nawet zacząć ustawiać sobie budziki na konkretne godziny, które będą nam przypominać o konieczności udania się do łazienki i wyszczotkowania swojej jamy ustnej. Używajmy w takich chwilach odpowiednich szczoteczek. Jeśli lubimy te tradycyjne, bo np. nie stać nas na elektryczne przyrządy, wybierajmy te zakończone miękkim lub przynajmniej półmiękkim włosiem. Delikatnie przyciskajmy je do zębów i wykonujmy ruchy obrotowe oraz wymiatające. Czas trwania takiego zabiegu powinien wynosić przynajmniej trzy minuty. Dawniej każdy stomatolog sądził, że wystarczy go przeprowadzać przez dwie minuty, jednak ostatnio ten czas został zwiększony. Oprócz szczotkowania możemy też nitkować zęby. Róbmy to przed samym myciem jamy ustnej oraz w momencie, gdy tylko poczujemy, że jakieś resztki żywności osadziły się między naszymi zębami. Zakupmy też najzwyklejszy płyn do płukania jamy ustnej, w cenie kilku złotych, by od czasu do czasu odświeżyć nim swój oddech. Jeśli zaczniemy regularnie wykonywać te wszystkie zabiegi, nasza pielęgnacja zębów będzie przynosić wspaniałe efekty.

Dbanie o zęby nie jest prostą sprawą. Czasem nawet wykwalifikowany i profesjonalny dentysta ma problemy z pewnymi ubytkami, bo na ich pojawienie się wpływ ma wiele różnych czynników. Musimy starać się je eliminować i nie dopuszczać do powstawania żadnych poważniejszych chorób. W tym celu każdego dnia poświęćmy tych kilka minut na wypielęgnowanie uzębienia.

Artykuł powstał we współpracy z kliniką stomatologiczną https://www.sobotadent.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here