Naturalne szampony

Na sklepowych półkach coraz częściej możemy natknąć się na tak zwane produkty ekologiczne, czy produkty naturalne. Wiele sklepów posiada specjalne działy w których możemy dostać żywność ekologiczną, jak i na przykład naturalne szampony. Bardzo często są one droższe od klasycznych ich odpowiedników, przez co wielu z nas wydaje się, że są one po prostu lepsze. Aczkolwiek nie zawsze tak jest. Rynek się rozwija, powstaje coraz więcej marek, więc producenci poszczególnych chcą jak najmocniej przyciągnąć klienta do swojego produktu. Często są w tej praktyce nie do końca uczciwy, więc naturalne szampony, które kupujemy nie zawsze są więc naturalne.

Nie dajmy się nabrać

Nie dajmy się więc nabrać i sprawdzajmy skład, który znajduje się zazwyczaj z tyłu opakowania. Ten nieraz może nas zaskoczyć, lecz bardzo często jest niestety mało zrozumiały dla zwykłego zjadacza chleba. Naturalne szampony zazwyczaj oparte są o ekstrakty organiczne pochodzące z roślin, bardzo często uprawianych ekologicznie. Naturalne szampony, w przeciwieństwie do klasycznych tego typu produktów, wolne są od wszelkiego rodzaju chemicznych dodatków. W składzie szamponów naturalnych nie znajdziemy więc parabenów, wazeliny, silikonów oraz olei mineralnych. Naturalne szampony są również wolne od SLS oraz SLES.

Wbrew pozorom ich skład również jest bogaty

Naturalne szamponyFakt, iż lista składników jakich nie znajdziemy w szamponach naturalnych jest bardzo długa, nie oznacza od razu, że szampony naturalne są w składniki bardzo ubogie. Nic wręcz bardziej mylnego. Naturalne szampony zazwyczaj zawierają doskonałe formuły roślinne, które zostały dobrane ze szczególną starannością. Takie szampony, owszem, również mogą uczulać, mimo iż szansa na to jest o wiele mniejsza, niż w przypadku produktów klasycznych, ale świadomość, że nakładając na skórę głowy szampon naturalny, nie nakładamy tysięcy związków chemicznych, od razu sprawia, że czujemy się zdrowiej, prawda? W szamponach naturalnych znajdziemy również najlepsze naturalne olejki oraz aktywne składniki, które pozwolą nam nie tylko na skuteczne umycie skóry głowy, ale również na zapewnienie jej odpowiedniego nawilżenia, odżywienia i co chyba najważniejsze odpowiedniej jej ochrony. Dlatego też w dzisiejszych czasach szampony naturalne są tak popularnym produktem, warto korzystać z ich dobrodziejstw, szczególnie, że żyjemy wszyscy aktualnie w takich czasach, w których z prawdziwą naturą kontakt mamy niestety coraz rzadziej, a w sklepach rządzą produkty w których składzie rzadko dominują naturalne składniki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here