najmodniejsze fryzury damskie

Fryzury zmieniają się, ewoluują, ale od początku świata są. Każda epoka może poszczycić się swoimi pomysłami w kategorii najmodniejsze fryzury damskie.
Pierwsi ludzie bardziej skupiali się na higienicznej potrzebie ścinania włosów niż na ich estetycznej stronie. Ludzie wraz z rozwojem cywilizacji zaczęli coraz większą wagę przywiązywać do fryzur, kobiety w szczególności. Podkreślały i podkreślają z pewnością swoje piękno i urodę.

Fryzjerskie trendy i mody – przed średniowieczem

Liczne wykopaliska wskazują, że kobiety dbały o swoje włosy i fryzury, znajdowane są bowiem liczne ozdoby do włosów i grzebienie. Egipskie malowidła pięknie nam pokazują najmodniejsze fryzury damskie, które miały wygląd trapezu, były proste i czarne. W starożytnym Rzymie i Grecji czesano fryzury i stosowano bogate zdobienia, które niejako przechodziły w naturalny wygląd. Były jego podkreśleniem.

Fryzjerskie trendy i mody – średniowiecze

Fryzjerskie trendy i mody zmieniały się wraz z mijającymi epokami. Najmodniejsze fryzury damskie w średniowieczu były skromnie ozdabiane siateczkami i czepkami, które okrywały głowę.

Fryzjerskie trendy i mody – po średniowieczu

najmodniejsze fryzury damskieWraz z końcem średniowiecza zaczęto upinać warkocze po obu stronach głowy wieloma spinkami, co długo stanowiło najmodniejsza fryzurę damską, oraz uwypuklać czoło. Do ozdoby używano także drogich kamieni i złotych siateczek.
Najmodniejszymi fryzurami damskimi baroku były wysokie zaczesania, na specjalnych podkładkach, które bogato i licznie zdobiono. Już nie tylko spinkami, kamieniami, ale wprowadzono także: pióra, tasiemki, kwiaty, perły, koraliki i ine rózne ozdoby zależne od inwencji fryzjera.

Fryzjerskie trendy i mody – rokoko

W tym okresie oczesanie było najważniejszą ozdobą każdej kobiety. Najmodniejsze fryzury damskie zbudowane były wręcz jak małe dzieła sztuki, upięte wysoko, na odpowiednich stelażach i drutach, bogato zdobione. Dopiero w drugiej połowie XVIII wieku przyszła moda na angielskie fryzury, które charakteryzowały się swobodnym opuszczeniem na plecy w lokach.

Fryzjerskie trendy i mody – wiek XIX

W wieku XIX kobiety uważały za najmodniejsze fryzury loki, nosiły je spięte, podpięte lub opuszczone na plecy.

Fryzjerskie trendy i mody – wiek XX

Przełom wieku XIX i XX to rozwiane, rozpuszczone, długie włosy. Po pierwszej wojnie światowej nastąpiła jednak diametralna zmiana – nastąpiła moda na włosy krótkie, które nosiło się w różnych odsłonach. Z grzywką, bez grzywki, prosto, z lokami.
Lata 50te to moda na fryzurę w stylu Marilyn Monroe i Andrey Hepburn. Lata 60te to fryzury a’la Brigitte Bardot. Lata 70te to najmodniejszą fryzurą damską było „afro”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here