Nie ulega wątpliwości, że każda wycieczka do Meksyku obfituje w wyjątkowe wydarzenia. Samodzielne poznanie niesamowitej kultury oraz historii państwa, zobaczenie na własne oczy jego urokliwych krajobrazów, jak i spotkanie jego niezwykle przyjaznych i radosnych mieszkańców może być bardzo inspirujące, a na pewno pozostanie w pamięci na długo. Meksyk należy jednak do jednych z bardziej niebezpiecznych dla turystów krajów świata, dlatego przed każdą podróżą do tego miejsca należy starannie się przygotować.

Wycieczka do Meksyku- co zrobić przed wyjazdem?

Najważniejszą kwestią, o którą należy zadbać przed wycieczką do Meksyku, jest zadbanie o aktualność swoich dokumentów. Bez paszportu bowiem turyści nie zostają wpuszczani na teren tego państwa. Powinien być on ważny przez 6 miesięcy od daty przylotu do Meksyku. Kolejny niezwykle istotny dokument to wiza- jej brak również może skutkować licznymi problemami.

Czy przed wyjazdem do Meksyku trzeba się szczepić?

Zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia przed wylotem do Meksyku nie trzeba wykonywać żadnych dodatkowych szczepień. Standardowe szczepienia, którym musi poddać się każdy Polak, na tężec, błonicę oraz żółtaczkę w zupełności wystarczają. Według znawców Meksyku warto jednak zaszczepić się przeciwko cholerze- w tym przypadku, jeżeli planujemy wycieczkę do lasu deszczowego zwłaszcza w porze deszczowej.

Kwestia ubezpieczenia

Ubezpieczenie to obowiązkowy punkt na liście zadań do zrobienia przed każdą podróżą, a zawłaszcza przed wycieczką do Meksyku, w którym nawet personel medyczny nie mówi po angielsku. W przypadku konieczności skorzystania z opieki medycznej wszelkie sprawy urzędowe, a także zapewnienie turystom nieznającym języka hiszpańskiego tłumacza należy do obowiązków ubezpieczyciela.

Co zabrać ze sobą na wycieczkę do Meksyku?

1. Żel antybakteryjny- warto mieć go zawsze pod ręką. Nigdy przecież nie wiadomo, w którym momencie miły kupiec na targu ofiaruje nam soczysty owoc.

2. Ciepłe ubrania- ponieważ temperatury na zewnątrz w Meksyku sięgają blisko 30 stopni Celsjusza, to większość budynków, a nawet środków komunikacji miejskiej jest klimatyzowana.

3. Wysokie filtry przeciwsłoneczne- konieczne do odpowiedniej ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here