Aromatyczne zapachy korzennych przypraw, cytrusów i orzechów kojarzą się wszystkim ze świętami Bożego Narodzenia. Właśnie wtedy dom jest pełen rodzinnego ciepła, a także potraw i przekąsek, na które warto czekać przez cały rok. Jesienią i zimą przypada sezon na orzechy, które są wtedy najsmaczniejsze. Nie warto sięgać po te łuskane, ale lepiej wybierać świeże i samodzielnie rozłupywać je przy pomocy dziadka do orzechów. Jest to narzędzie niezbędne w kuchni, które z powodzeniem sprawdzi się także jako praktyczny upominek.

Dziadek do rozłupywania orzechów to kuchenny gadżet, który jest szczególnie intensywnie używany w okresie świąt Bożego Narodzenia. Czym byłyby bowiem święta bez aromatycznego piernika i smacznych bakalii? By jednak urządzenie to dobrze sprawdzało się w swojej roli, najlepiej wybrać dziadka do orzechów, który będzie solidny i jednocześnie łatwy w użytkowaniu. Na jakie modele najlepiej zwrócić uwagę?

Najlepszy dziadek do łupania orzechów

Dziadek do orzechów to narzędzie znane od starożytności. Przez lata zyskało ono różne formy i obecnie można wybierać zarówno spośród akcesoriów o klasycznym wyglądzie, wykonanych ze stali i drewna, jak i zabawnych figurek. Najważniejsze, by rozłupywanie orzechów nie sprawiało trudności i nie wymagało użycia dużej siły. Urządzenie musi, więc być stabilne i przystosowane do łupania różnego rodzaju orzechów, takich jak włoskie, laskowe czy migdały.

Jakiego dziadka do orzechów wybrać?

Dziadek do rozłupywania orzechów może przybierać różne formy. Zwykle jest to bardzo solidne i trwałe narzędzie, więc jego wybór w dużej mierze zależy od gustu i preferencji domowników. Najbardziej klasyczną formę przybiera w postaci metalowych szczypiec, między którymi umieszcza się orzech. Mechanizm dźwigni powoduje, że gadżet ten bez problemów radzi sobie z nawet najtwardszymi okazami orzechów. W nowoczesnej wersji występuje on w różnych kolorach np. czerni i czerwieni, a także przybiera minimalistyczną, designerską formę, dzięki czemu pasuje do wnętrz każdej kuchni. Popularnym motywem wykorzystywanym w stylistyce dziadków do orzechów są figurki zwierząt np. wiewiórek czy reniferów. Te wykonane z błyszczącej stali prezentują się elegancko i mogą z powodzeniem stanowić świąteczną dekorację, a nawet stylowy upominek pod choinkę. W bardziej rustykalnym stylu występują drewniane dziadki do orzechów w kształcie leśnych grzybów. Tego rodzaju uniwersalny gadżet przyda się w domu nie tylko w święta, ale przez cały rok. Wiele modeli dziadków do orzechów w różnych kształtach i kolorach w sklepie online.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here