Jakie zalety ma rekondycjonowany sprzęt USG?

Jeśli chodzi o sprzęt USG ceny urządzeń bywają bardzo wysokie, przez co stanowią znaczny wydatek podczas wyposażania gabinetu. Alternatywą dla nowego sprzętu jest tzw. sprzęt rekondycjonowany, który jest znacznie – bo nawet o 70 proc. – tańszy od nowego.

Gabinety lekarskie i rehabilitacyjne wymieniają raz na jakiś czas aparaturę w swoim gabinecie i kupują coraz nowsze urządzenia o dodatkowych parametrach. W związku z tym poprzedni sprzęt, często wciąż sprawny i bezawaryjny, może być bez przeszkód używany jeszcze przez długi czas.

Aparaty USG rekondycjonowane oferuje m.in. firma Philips. W ramach programu Diamond Select urządzenia zostają poddane selekcji, następnie modernizacji i testom jakościowym. Na rynku sprzedawane są jako 100 proc. sprawny sprzęt, na dodatek objęty obsługą serwisową przez cały okres eksploatacji objęty gwarancją.

Rekondycjonowane aparaty USG

Kompleksowy, pięcioetapowy, fabryczny proces regeneracji, który przechodzą rekondycjonowane urządzenia sprawia, że aparaty są jak nowe. W trakcie procesu odnawiania sprzęt może ponadto zostać skonfigurowany indywidualnie do potrzeb klienta przy zastosowaniu najnowszych aktualizacji oprogramowania.

Ultrasonograf Diamond Select HD11 XE znajduje wszechstronne zastosowanie i zapewnia dodatkową oszczędność m.in. dzięki możliwości korzystania z pełnej gamy głowic do wszystkich rodzajów badań. Dzięki temu w zależności od potrzeb można wybrać głowicę liniową, sektorową, szerokopasmową, convex, przezprzełykową i ołówkową.

Ponadto, specjalna komunikacja w standardzie DICOM usprawnia zarządzanie danymi – umożliwia bowiem ich przesyłanie do większości systemów zarządzania zgodnych ze standardem DICOM. Co więcej, dzięki wydajnemu przetwarzaniu obrazu XRES, uzyskuje się efekt wyostrzenia marginesów, obniżenia zakłóceń i szumów co z kolei przekłada się na poprawę kontrastu i widoczności uzyskanego obrazu. Dostępne rekondycjonowane aparaty USG znajdziesz na stronie: www.philips.pl/healthcare/resources/landing/diamond-select

Inny aparat, Diamond Select iE33, oferuje pełny pakiet do badań kardiologiczno-naczyniowych. Pozwala na uzyskanie wysokiej jakości obrazu 2D i 3D i jest łatwym w użyciu narzędziom do zarządzania informacjami.

Jeśli chodzi o rekondycjonowane USG cena poszczególnych urządzeń różni się w zależności od marki i rodzaju sprzętu. Zazwyczaj są one jednak dużo tańsze od nowych urządzeń i dostępne w cenie kilkudziesięciu tysięcy złotych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here