leczenie trądziku
fot. pixabay.com

Trądzik to przypadłość, która dotyka głównie młode osoby w wieku nastoletnim. Trądzik potrafi być naprawdę nieznośną przypadłością, która doprowadza nas do rozpaczy. Często młodzi ludzie wstydzą się i chowają się w domach ze względu na swój młodzieńczy trądzik. Jak sobie z nim poradzić? Jak go wyleczyć? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/leczenie-tradziku/

Trądzik

To choroba, która dotyka nie tylko nastolatki, może się również przydarzyć osobom dorosłym. U osób dorosłych również może się pojawić, a jego leczenie jest o wiele trudniejsze, ponieważ trzeba znaleźć przyczynę jego powstawania.

Do przyczyn powstawania trądziku możemy zaliczyć stres, a także predyspozycje genetyczne, zaburzenia hormonalne orz niektóre leki antydepresyjne. Wśród młodzieży pojawia się głównie z powodu wzrostu wydzielania hormonów płciowych.

Jak leczyć trądzik?

Leczenie trądziku może być trudne i jego rezultaty mogą być widoczne dopiero po kilku miesiącach, lecz warto uzbroić się w cierpliwość! Dobre samopoczucie to podstawa do przyspieszania leczenie, a i tutaj sprawdzi się doskonale.

Leczenie miejscowe trądziku stosuje się w przypadkach o łagodnym i średnim nasileniu. Preparaty mogą być w postaci maści, kremów, żeli, płynów, które stosuje się bezpośrednio na zmiany skórne. Leki miejscowe mogą zawierać retinoidy – pochodne witaminy A, kwas azelainowy, który działa antybakteryjnie, antybiotyki, a także nadtlenek bezoilu.

Leczenie ogólne trądziku opiera się w głównej mierze na podawaniu antybiotyków, a także izotretinoiny, a nawet nierzadko tabletek antykoncepcyjnych.

Oprócz leczenia farmakologicznego można również udać się na zabiegi, które wspomagają szybsze leczenie trądziku oraz przywracają lepszy wygląd skóry. Takie zabiegi to głównie peelingi medyczne z zastosowaniem kwasów migdałowego, glikolowego, pirogronowego, a także TCA.  Efektem zabiegów jest oczyszczona i wygładzona skóra, która ma zredukowaną ilość grudek oraz zwężone pory.  Blizny po trądziku można również usunąć za pomocą zabiegów, głównie tego z udziałem lasera.

Przeczytaj też: http://e-chlopak.pl/suplementy-na-odchudzanie-czy-to-dziala/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here