Jak wybrać szafy do sypialni?

Ograniczenia przestrzeni w mieszkaniach w blokach powoduje, że często nie ma tam miejsca na garderobę. Dobry rozwiązaniem pozwalającym wówczas na pomieszczenie wszystkich ubrań, pościeli i innych niezbędnych rzeczy używanych na co dzień, będzie szafa w sypialni. Jak odpowiednio dobrać szafy do wnętrz sypialnych, aby tworzyły harmonijną całość sprzyjającą odpoczynkowi?

Rozmiary szaf do sypialni

Jedna duża szafa w sypialni sprawdza się znacznie lepiej niż małe szafki rozrzucone bezładnie po pokojach. Po pierwsze: niepotrzebnie zajmują one czasem miejsca, po drugie: dużo ciężej sensownie rozmieścić w nich rzeczy tak, aby niepotrzebnie nie tracić czasu na ich szukanie. Dobierając odpowiednie szafy do sypialni https://www.wikimeble.pl/SZAFY zwróćmy uwagę przede wszystkim na ich rozmiary oraz przestrzeń, jaką mamy do dyspozycji. Sypialnie, zwłaszcza w blokach, mają na ogół niewielkie rozmiary, meble poza łóżkiem nie powinny więc ich nadmiernie przytłaczać. Komplet ubrań dla jednej osoby zajmuje na ogół przestrzeń szafy liczącą co najmniej 140 centymetrów szerokości. Decydując się na szafę do sypialni dla dwóch osób należy zainwestować więc w mebel o co najmniej dwukrotnej szerokości, umożliwiającej wygodne zmieszczenie wszystkich ubrań. Półki w szafach powinny zostać rozmieszczone na optymalnej szerokości wynoszącej 30 centymetrów i mieć długość 90 centymetrów. Krótka odzież wisząca, jak koszule lub marynarki, zajmują w szafie przestrzeń o wysokości 100-135 centymetrów, a dłuższe elementy ubrań, jak płasze lub sukienki wymagają przestrzeni o wymiarach 150-180 centymetrów. Wysokość drążków, na których zawisną ubrania należy dopasować do wzrostu korzystających z nich osób.

Rodzaje szaf do sypialni

Szafy uchylne czy przesuwne? Model drzwi do szaf wybieranych do sypialni zależy głównie od przestrzeni jaką dysponujemy. Popularnym w ostatnich latach wyborem są szafy przesuwne, których dodatkowym atutem, poza oszczędnością miejsca, są wyjątkowo efektowne fronty, pozwalające na urządzenie oryginalnego wnętrza. Umieszczone na całej długości ściany sypialni stworzą wygodną podręczną garderobę ułatwiającą zachowanie porządku.

Szafy z uchylnymi drzwiami zapewniają z kolei łatwe korzystanie z ich wnętrza i zapewniają nieco więcej miejsca od szaf przesuwnych. Są one poza tym dużo łatwiejsze do wpasowania w nieco mniejsze wnętrza, w których odpowiednio zaprojektowana bryła nie przytłoczy całości wnętrza, a umożliwi wygodne przechowywanie rzeczy i efektowną aranżację całości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here