Jak wybrać dobrego rehabilitanta?

Czasami po jakimś urazie, po operacji czy po prostu przez złe nawyki (dotyczące na przykład siedzenia w nieodpowiedniej pozycji) musimy skorzystać z pomocy rehabilitanta. Zależy nam na tym, żeby to nie była przypadkowa osoba, która tylko zrobi swoje, weźmie wynagrodzenie i zostawi nas samym sobie. Wolelibyśmy, by prawdziwie zaangażowała się w poprawienie stanu naszego zdrowia. Wiemy, że dobra rehabilitacja może zdziałać cuda. Niestety, do dobrych fachowców zazwyczaj są bardzo długie kolejki – zwłaszcza, jeśli chcemy skorzystać z darmowej usługi. Decydujemy się więc na prywatne wizyty i tu zaczyna się problem – jak wybrać odpowiedniego fachowca? W niniejszym artykule podpowiemy, jak zrobić to w najlepszy i najszybszy sposób.

Przez Internet

Jedną z najprostszych metod na znalezienie dobrego specjalisty jest wyszukanie go w Internecie. Istnieje pełno stron, na których możemy sprawdzić czy dany rehabilitant ma dobre opinie. Jeżeli przeważają pozytywne zdania, to możemy zaryzykować wybranie sie do niego. Na przeróżnych forach również znajdziemy wpisy gdzie i do kogo się udać. Zazwyczaj wiarygodne profile mają po więcej niż jednym wpisie – wtedy możemy mieć nadzieję, że nie jest to autoreklama.

Jeżeli używamy portali społecznościowych, takich jak Facebook, to odszukanie odpowiedniego specjalisty do rehabilitacji nie powinno nastręczyć nam trudności. W każdym mieście na dobrą sprawę istnieją specjalne profilu typu „Spotted…” czy „Poszukuję w mieście…”, gdzie wystarczy zamieścić pytanie, a nasi krajanie udzielą nam informacji. Sami wtedy wybierzemy, które odpowiedzi nas najbardziej satysfakcjonują.

Innym sposobem jest szukanie stron internetowych i sprawdzanie informacji bieżąco od rehabilitanta. Być może prowadzi on swojego boga, gdzie dzieli się swoją ekspercką wiedzą czy pokazuje zdobyte uprawnienia, ukończone szkolenia i kursy.

W Internecie znajdują sie także specjalne rankingi lekarzy i specjalistów. Wystarczy wpisać odpowiednie frazy w wyszukiwarkę i sprawdzić kto jest najlepszy w naszym mieście. Czasami warto zaznaczyć odrobinę dalszy obszar wyszukiwania. Może w mieście obok będzie jeszcze lepsza osoba, która poprowadzi naszą rehabilitację.

Przez polecenie

Warto popytać wśród rodziny i znajomych czy nie znają kogoś, do kogo warto udać się na rehabilitację. Zazwyczaj znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która korzystały z takich usług i będzie w stanie wskazać kogoś godnego zaufania. A jeśli nie, to oni również mogą popytać wśród swoich znajomych i w tak szerokim gronie pewnikiem kogoś nam zarekomendują. Możemy zapytać też naszego lekarza prowadzącego czy nie zna kogoś wartego polecenia. Zazwyczaj lekarze znają innych dobrych specjalistów, do których mają zaufanie.

Rehabilitacja wykonana przez profesjonalistę może nam pomóc na wielu płaszczyznach – odzyskania zdrowia, poprawy odporności czy skorygowania pewnych wad. Dlatego tak ważny jest wybór osoby, której powierzymy swoje zdrowie. Możemy zrobić to na kilka sposobów przedstawionych powyżej – wśród nich z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Musimy jednak pamiętać, że do najlepszych specjalistów są długie kolejki i rezerwację należy robić jak najwcześniej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here