Podłoga, to chyba jedyna powierzchnia w domu, którą można myć kilka razy dziennie a i tak ciągle będą pojawiać się plamy, zabrudzenia i inne zanieczyszczenia. Utrzymywanie czystości podłóg w domu o dużej powierzchni, jest nie lada wyzwaniem i może być zniechęcające dla każdej gospodyni domowej. Kto z nas ma ochotę na ciągłe odkurzanie, mycie podłóg?

Jak dbać o podłogi?

Wiele gospodyń domowych uważa, że mycie podłóg to prawdziwa sztuka. Trzeba się na tym znać by zrobić to dobrze. Co gorsza – dla nich mycie podłóg to nie jest czynność, którą można wykonać od tak. To bardzo ważne zadanie, wymagające odpowiedniego zaangażowania, sprzętu i środków. Tylko połączenie tych wszystkich elementów sprawi, że nasza praca została dobrze wykonana. Są jednak tacy, którzy uważają, że mycie podłóg to po prostu mycie podłóg i nic prostszego.

Warto jednak wspomnieć, że każdy rodzaj powierzchni wymaga innego zachowania. Inaczej powinniśmy podejść do mycia paneli, podłóg drewnianych, terakoty, gresu czy też płytek o porowatej powierzchni. Odpowiedni rodzaj płynów sprawi, że powierzchnia zostanie odpowiednio zabezpieczona ale też nie będą pojawiać się smugi, zacieki a brud zostanie o wiele łatwiej usunięty.

Ważny jest nie tylko sposób ale i sprzęt

Samo doświadczenie w myciu podłóg i używane detergenty są oczywiście ważne, jednak najważniejszy jest sprzęt – potocznie zwany mopem. Dobrze dopasowany sprzęt do wielkości domu, powierzchni, możliwości i oczekiwań sprawi, że mycie podłóg o dużej powierzchni nie będzie udręką. Choć wiele kobiet uważa, że żaden mop nie jest w stanie tak dobrze wyczyścić podłogi, jak jej umycie „na kolanach” przy użyciu delikatnej, miękkiej szmatki to warto, jednak poszukać innego rozwiązania, zanim to przepłacimy zdrowiem.

Wiele sklepów jak leifheitsklep.pl w swojej ofercie posiada szeroki wybórmopów obrotowych czy płaskich wraz z mechanizmem wyciskania. Pozwoli to każdej Pani domu na szybkie usunięcie zabrudzeń, nawet w trudnodostępnych miejscach bez koniecznością ciągłego schylania i wyciskania mopa. Warto zdecydować się na takie rozwiązanie a zaoszczędzony czas przeznaczyć na przyjemniejsze czynności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here