wnętrza
fot: pixabay.com

Aranżacja pięknych wnętrz w naszym domu nie musi kosztować dużo. Niektórzy decydują się na zatrudnienie profesjonalnych projektantów wnętrz. Tworzą we współpracy z nimi projekt, który odpowiada ich potrzebom i gustom. Koszt takiego projektu to kilka tysięcy złotych. Jeśli nie stać na na to, z powodzeniem sami możemy zająć się dekoracją swoich wnętrz. Dzięki kilku prostym trikom możemy nadać pomieszczeniom niepowtarzalny charakter.  

Zobacz też: http://sekundaminuta.pl/wyjatkowe-wnetrza-nie-musza-byc-drogie/

Minimalizm

Postaw na minimalizm i prostotę. Łatwiej będzie ci dobrać wówczas do siebie różne komponenty. Zbytni przepych, pomieszanie kilku stylów wywołuje wrażenie chaosu. Źle wpłynie również na nasze samopoczucie w takim pomieszczeniu. Prostota w aranżacji wnętrz sprzyja harmonii, wyciszeniu i koncentracji. Wybieraj więc stonowane barwy, ogranicz liczbę kolorów. Nie bój się bieli i jej odcieni, sprawią, że wnętrza będą wydawały się jeszcze bardziej przestronne. Ostrożnie stosuj wzory, faktury, ich umiejętne połączenie wymaga wprawy i doświadczenia. 

Nietuzinkowe dodatki

Tak jak przy ogólnej stylizacja, tak również w kwestii dodatków warto zastosować minimalizm. Duża ilość bibelotów może sprawiać wrażenie nieporządku. Lepiej zdecydować się na niewielką ilość za to gustownych dodatków. Warto zwrócić uwagę na tkaniny, dzięki którym pokoje stana się bardziej przytulne. Zasłony będą piękną dekoracją okna. Powinny współgrać z narzutami, poduszkami czy dywanami. 

Nie zapominajmy o roślinach. Dodają wnętrzom energii, świeżości. Duże rośliny o pięknych szerokich liściach to elegancki dodatek. Dobierzmy dla nich doniczki, osłonki, które podkreśla ich urodę.

Oświetlenie stworzy atmosferę

Niepowtarzalny, wyjątkowy charakter wnętrza osiągniesz dzięki odpowiednio dobranemu oświetleniu. Oprócz efektownej dużej  lampy, która będzie głównym źródłem światła, ustaw mniejsze lampy, które dają cieplejsze światło. Wybierz też kilka pięknych świec. Ich delikatny płomień stworzy w pomieszczeniu nietuzinkowa atmosferę. Pięknym dodatkiem są świece typu lampion z suszonymi kwiatami w środku, które wypełniają wnętrze wspaniałym zapachem. 

Przeczytaj też: http://e-chlopak.pl/meble-rattanowe-do-ogrodu/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here