Twoje próby zrzucenia zbędnych kilogramów wciąż kończą się niepowodzeniem? Dowiedz się, co zrobić, aby osiągnąć wymarzoną sylwetkę bez efektu jo-jo.

Przeszkody na drodze odchudzania

Istnieje kilka podstawowych przeszkód, które nie pozwalają Ci skutecznie schudnąć:

  1. Wciąż jesteś na diecie. Odchudzanie nie powinno wiązać się ze stosowaniem co jakiś czas nowej diety, lecz ze stałą zmianą nawyków żywieniowych.
  2. Brak snu. Zbyt mała ilość snu niestety sprzyja przybieraniu na wadze. Dbaj o to, by spać minimum 7 h na dobę.
  3. Problemy zdrowotne. Za nieumiejętność zrzucenia zbędnych kilogramów mogą odpowiadać problemy zdrowotne. Zadbaj o to, by regularnie robić badania i chodzić na wizyty kontrolne do lekarza.
  4. Brak ruchu. Sama zmiana nawyków żywieniowych to zwykle za mało. Aktywność fizyczna sprzyja odchudzaniu. W Olsztynie działają wspaniałe kluby fitness, które pomogą Ci pokochać wysiłek fizyczny.
  5. Stres. Przewlekły stres nie tylko wyniszcza nasz organizm, ale także nie sprzyja naszej figurze. Często pod wpływem stresu „rzucamy się” na jedzenie w sposób chorobliwy.

Wizyta u dietetyka

Coraz popularniejsze stają się konsultacje w poradniach dietetycznych. Warto korzystać z ich usług, ponieważ dietetyk jest profesjonalistą, który pomoże nam dobrać codzienną dietę do naszych indywidualnych potrzeb i gustów kulinarnych. Choć wizyty u dietetyka nie należą do najtańszych, to najczęściej okazują się znacznie bardziej opłacalne niż samodzielne wysiłki podejmowane w celu zrzucenia kilogramów. Konsultacja z dietetykiem uczy nas dojrzałego podejścia do odchudzania. Przykładowo w Olsztynie działa Centrum Polkard, które zapewnia profesjonalne doradztwo w zakresie żywienia oraz holistyczne podejście do każdego pacjenta. Nie zwlekaj z wizytą w poradni dietetycznej jeśli faktycznie zależy Ci na swoim zdrowiu i jakości spożywanych posiłków.

Postaw na ruch

Nie zapominaj także o odpowiedniej dawce aktywności fizycznej każdego dnia. Zacznijmy od zmiany stylu życia: wybierajmy schody zamiast windy, spacer do pracy zamiast jazdy samochodem, oraz aktywne spędzanie wolnego czasu, np. na basenie. Oprócz tego starajmy się dodatkowo ćwiczyć minimum 2 lub 3 razy w tygodniu. Najlepiej w tym celu korzystać z usług klubów, które mają na celu faktyczne motywowanie klientów do uprawiania sportu. Gdy połączymy dietę ze zdrowym ruchem, wówczas doświadczymy na własnej skórze, jak wygląda skuteczne odchudzanie. W Olsztynie funkcjonuje wiele nowoczesnych siłowni,  która oferują zarówno sfery cardio, fitness, treningu funkcjonalnego oraz treningu siłowego. Ruch to Twój wielki sprzymierzeniec w walce o piękną sylwetkę!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here