Większość z nas prędzej czy później staje przed wyborem własnego ogrodzenia. Obecne czasy tj. duży asortyment w sklepach, możliwość łatwego transportu, wymiana bezgotówkowa  mają swoje zalety, ale i wady… W trakcie wyboru ogrodzenia nie mamy już do dyspozycji jednego produktu o standardowej wysokości i grubości tylko kilkadziesiąt różnych wersji. Dla przykładu: wybierając odpowiednią siatkę ogrodzeniową decydujemy o jej powłoce: ocynk lub PCV, grubości siatki, wysokości, kolorze, szerokości oczek. Zakładając nawet niewielką ilość opcji razem daje to mnogość możliwości.

Dwa najczęstsze wybory.

Ogrodzenie ma pełnić wiele funkcji i ludzie wbrew pozorom montują ogrodzenia nie w jednym celu. Dla jednych ma ono przede wszystkim dobrze wyglądać i komponować się z ich posiadłością. Część klientów potrzebuje ogrodzenia żeby chronić swoje rośliny przed dziką zwierzyną. Inni potrzebują chwili spokoju i chcą się “odciąć” od wścibskich sąsiadów. Funkcja jaką ma pełnić ogrodzenie niewątpliwie wpływa na decyzję, które wybrać. A wybór ta jak napisaliśmy powyżej jest spory: ogrodzenie siatkowe, panelowe, drewniane, metalowe, betonowe, z bloczków, klinkierowe, gabionowe. Jednak dwoma najczęściej wybieranymi opcjami jest siatka albo panel.

Dlaczego ogrodzenie siatkowe?

Siatka ogrodzeniowa jest chyba najpopularniejszym wyborem. To, co przemawia akurat za nim to na pewno jedna z niższych cen. Materiał do montażu ogrodzenia jest jednym z tańszych. Oprócz tego obecnie siatka ogrodzeniowa potrafi dobrze wyglądać. Często stosuje się do ocynku dodatkową powłokę PCV, która nie tylko dodaje wytrzymałości i trwałości, ale również świeży wygląd. Oczywiście powłoka może być wykonana w różnych kolorach.

Źródło: http://www.betafach.pl/project/ogrodzenie-siatkowe-andrychow

Dlaczego ogrodzenie panelowe?

Panel ogrodzeniowy jest nieco bardziej luksusową wersją ogrodzenia. Obecnie wykorzystywane są panele 3D – specjalnie zaginane, które potrafią naprawdę dobrze wyglądać. Również można oczekiwać od nich sporej wytrzymałości oraz sztywności. Jest to niestety trochę droższa opcja, ale według nas warta rozważenia.

Co łatwiej zamontować i ile to kosztuje?

W obu przypadkach najwięcej czasu zajmuje przygotowanie słupków pod montaż. Wykopywanie dziur, odpowiedniego poziomowanie, betonowanie słupków, stygnięcie betonu – to wszystko może okazać się nie lada wyzwaniem. Jeżeli uporamy się już z tymi etapami montażu to łatwiej zamontować panel. Jednakże w trakcie ustawiania słupków pod ten rodzaj ogrodzenia musimy być bardzo uważni, aby zachować odpowiednie odległości. W tym przypadku siatka daje więcej możliwości. Możemy również zlecić tą pracę fachowcom. Jeśli jesteś zainteresowany ile mniej więcej kosztuje montaż ogrodzenia orientacyjne ceny znajdziesz tutaj: http://www.betafach.pl/cennik.

Gdzie montować?

Musisz być świadom kilku przepisów, które mają wpływ na to, którędy zdecydujesz się poprowadzić swoje ogrodzenie. Najlepiej przeczytaj artykuł: http://muratordom.pl/prawo/formalnosci-budowlane/ogrodzenie-zgodne-z-prawem,132_1591.html, w którym znajdziesz najpotrzebniejsze informacje o których musisz pamiętać określając trasę własnego ogrodzenia. Oprócz tego zwróć uwagę na to, gdzie łatwiej będzie Ci pracować oraz jak duże spadki terenu ma wybrany przez Ciebie teren.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here